Miliardár Dalio: Tejto činnosti sa venujem 40 minút denne a prináša mi úspech

Miliardár Ray Dalio (Foto: Flickr)

Už dávno predtým, než to bolo takpovediac „cool“, sa finančník Ray Dalio začal venovať každodennej meditácii. Ako prezradil pre portál CNBC Make It, 2x denne zavrie oči a po dobu 20 minút si v hlave opakuje krátku mantru. Ide o prax známu ako transcendentálna meditácia, ktorú Dalio začal praktizovať v roku 1969 – šesť rokov predtým, ako založil hedžový fond Bridgewater Associates. Počas nasledujúcich desaťročí dokázal z neho vybudovať najväčší hedžový fond na svete, ktorý spravuje aktíva v objeme viac ako 150 miliárd dolárov.

Ako prebiehajú jeho meditačné cvičenia?

Ako hovorí, prvým krokom je nájsť si pokojné miesto. Následne sa pohodlne usaďte, zavrite oči a myslite na svoju mantru. Opakujte si ju znova a znova. Nakoniec opakovanie nahradí zvyšok vašich myšlienok a pošle vás do transcendentného stavu.

Ako Dalio tvrdí, jedno 20-minútové cvičenie absolvuje hneď po tom, ako sa zobudí a jedno tesne pred večerou. Nielenže mu to pomáha zrelaxovať, ale zbavuje sa tým aj stresu, čo mu umožňuje prijať lepšie obchodné rozhodnutia. Aj táto štúdia z roku 2016 potvrdila, že transcendentálna meditácia pomáha zmierniť stres, úzkosť a depresiu.

Komentáre