127 miliárd dolárov: rozvod Gatesových bude najdrahší v dejinách

Bill Gates
Bill Gates (Foto: Flickr)

Známy miliardár Bill Gates a jeho žena Melinda Gatesová včera oznámili, že sa po 27 rokoch manželstva rozvádzajú.

„Už neveríme, že môžeme v ďalšej fáze našich životov rásť spoločne ako pár,“ uviedol vo vyhlásení na sociálnej sieti Twitter známy pár. Ako ale dodali, naďalej budú spoločne pracovať v ich nadácii.

Aj keď ich spoločné vyhlásenie vyznie harmonicky, z rozvodových dokumentov vyplýva, že ich manželstvo je „nefunkčné“.

Ako vyplýva z rebríčka Bloomberg Billionaire Index, Bill Gates je s odhadovanou hodnotou majetku 146 mld. USD aktuálne štvrtým najbohatším človekom. Pred ním je Bernard Arnault, Elon Musk a zakladateľ Amazonu Jeff Bezos.

Rozvod Gatesových je podľa odhadov najdrahším na svete a odhaduje sa, že “v hre” je približne 127 miliárd dolárov. Doteraz bol najdrahším rozvodom ten, ktorý pred dvomi rokmi ukončil manželstvo Jeffa Bezosa a Mackenzie Bezosovej.

Hoci bol už krátko po svadbe Gates najbohatším Američanom, jeho majetok získaný v čase pred uzavretím manželstva (do ktorého podľa všetkého vstupoval bez predmanželskej zmluvy), predstavoval iba 6,4 % súčasného majetku.

Bill spolu s Melindou v roku 2000 založili nadáciu Bill and Melinda Gates Foundation, ktorá má aktíva 51 miliárd USD a je tak najväčšou súkromnou charitatívnou organizáciou na svete.

Je tak jasné, že po ukončení rozvodu svet privíta novú dolárovú miliardárku a zaradí sa medzi najbohatšie ženy sveta.

Komentáre