Takto vyzerá havajské sídlo Jeffa Bezosa za 78 miliónov USD

Foto: Dirt.com / Flickr

Ak ste druhým najbohatším človekom na svete a hodnota vášho majetku sa počíta v miliardách, nákup sídla za 78 miliónov dolárov takmer ani nepocítite. 57-ročný Jeff Bezos, zakladateľ spoločnosti Amazon, si na havajskom ostrove Maui kúpil rekreačnú nehnuteľnosť, v ktorej bude mať so svojou partnerkou Lauren Sanchez dokonalé súkromie.

Celý komplex má rozlohu zhruba 6 hektárov a je obklopený národným parkom ako aj skalnatými lávovými poliami. Plážové sídlo sa nachádza na riedko osídlenej juhozápadnej strane Maui, ďaleko od Kahului, najväčšieho mesta na ostrove.

V komplexe sa nachádza hlavný dom, ktorý má 420 m2, dom pre hostí (160 m2), kruhový bazén a ďalšie menšie budovy, ktorých účel nie je známy. Nehnuteľnosť nebola nikdy verejne inzerovaná, takže podrobnosti a fotografie o komplexe sú tak trochu vzácne.

Letecké pohľady na dom odhaľujú vonkajšiu kuchyňu obloženú drevom, ktorá sa nachádza v blízkosti bazéna. Veľká vonkajšia terasa je obklopená palmami a ponúka výhľad na oceán. Bezos a jeho partnerka majú k dispozícii aj súkromnú pláž s bielym pieskom.

Bezos komplex kúpil od holdingovej spoločnosti Lochland Holdings so sídlom v Colorade, ktorú vlastní rodina Schatz. Predchádzajúcim vlastníkom bol Doug Schatz, energetický magnát, ktorý ho v roku 1996 kúpil za 4,2 milióna dolárov.

Foto: dirt.com

Komentáre