Toto je najefektívnejšia cesta ako zbohatnúť

Ako zarobiť, ako zbohatnúť a naplniť si svoje vysnívané finančné ciele? Takéto otázky napadajú nejedného z nás. Pravdou však je, že ak chceme zbohatnúť, nemusíme byť žiadnym expertom na osobné financie, žiadnym dedičom v bohatej rodine či zarábať desiatky tisíc eur mesačne. Tou najefektívnejšou cestou k zbohatnutiu je investovanie.

Aj Ramit Sethi, autor bestselleru “I Will Teach You To Be Rich” tvrdí, že bohatstvo milionárov sa nemeria podľa toho, koľko každý rok zarobia, ale podľa toho, koľko ušetria a reinvestujú. „Milionári v priemere investujú 20% svojho ročného príjmu“, uvádza Sethi.

To znamená, že aj keď nejaký inžinier ročne zarobí 17-tisíc eur, stále môže byť bohatší ako lekár, ktorý zarobí 28-tisíc. Všetko závisí od toho, koľko z príjmu usporí a investuje.

Samozrejme platí, že čím skôr s investovaním začnete, tým lepšie. Niektorí možno ušetria, no boja sa investovať z dôvodu, že majú o svoje peniaze strach. „Je to normálne. Obzvlášť teraz, po stratách počas globálnej finančnej krízy. Je však potrebné vnímať dlhodobý výhľad“, píše Sethi.

Komentáre