6 typov ľudí, ktorým sa radšej zďaleka vyhnite

stretnutie

Výber správnej spoločnosti je pre náš osobnostný rast nesmierne dôležitý. Aj motivačný kouč Jim Rohn raz povedal: „Stávame sa priemerom piatich ľudí, s ktorými trávime najviac času“. Dávajte si preto dobrý pozor na to, akými ľuďmi sa obklopujete. Ak sa chcete stať úspešným a bohatým človekom, len ťažko vám k tomu pomôže týchto 6 typov ľudí:

Večné obete

Takáto osoba je typická tým, že za svoje neúspechy či nedostatky obviňuje všetkých naokolo. Okrem toho si myslí, že je obeťou spoločnosti a nedostali sa jej rovnaké príležitosti ako ostatným. Hrajú sa na obete a vyhovuje im to.

Kritici

Pokiaľ je kritika konštruktívna a pomáha nám napredovať, vtedy je všetko v poriadku. Sú ale ľudia, ktorí majú kritiku ako hlavnú náplň práce. Od rána do večera len kritizujú, cielene útočia a škodia.

Časoví vysávači

Určite ste sa stretli s ľuďmi, ktorí začnú hovoriť a len hovoria, hovoria a hovoria.. Môžu byť naladení pozitívne, no hovoria príliš veľa a dokopy vlastne nepovedia nič. Problémom je, že vás oberú o veľa času.

Negativisti

Podobne ako večné obete, aj negativisti vedia človeka poriadne vyčerpať. Namiesto toho, aby boli vďační za krásny slnečný deň, budú neustále hundrať, aké je teplo a že môžu dostať úpal. Ich negatívna energia je „nákazlivá“, takže od nich čo najďalej.

Chronickí klamári

Pokiaľ má človek tendenciu opakovane a bez súcitu klamať, hovoríme o chronickom klamárovi. Občas zaklamať nemusí byť naškodu, no existujú ľudia, ktorým sa klamanie vymklo spod kontroly. Ich neustále klamstvá môžu viesť k nedôvere a narušiť vzťahy s ostatnými ľuďmi.

Párty dravci

Samozrejme, občas vypnúť a ísť sa von zabaviť s priateľmi je v poriadku. No medzi nami sú aj takí, ktorí hýria každú noc v týždni. Zobúdzajú sa vyčerpaní v dopoludňajších hodinách a večer pokračujú. Čo myslíte, dokedy takto vydržia fungovať? Ak chcete svoj čas využívať produktívne, takíto ľudia vás nikam neposunú.

Komentáre