Introvertka, ktorá zarába milióny: Tu sú jej 3 tipy, ako vyzerať sebavedomejšie

Selena Soo (Foto: selenasoo.com)

Ľudia sú často prekvapení, keď zistia, že podnikateľka Selena Soo je introvertkou. Jej práca si totiž vyžaduje veľa stretnutí a nadväzovanie kontaktov s ľuďmi, čo nie je oblasť, v ktorej sa introverti cítia pohodlne.

Ako píše, o introvertoch existuje veľa mýtov, napr. že sú hanbliví, neradi sa stretávajú alebo že sa boja riskovať. Ona sama je živým dôkazom toho, že aj introverti môžu dosiahnuť úspech. Selena vybudovala úspešnú reklamnú spoločnosť, ktorá v minulom roku dosiahla obrat viac ako 2 milióny dolárov. Ako uvádza, existuje niekoľko vecí, ktoré robí, aby sa cítila a vyzerala sebavedome.

1. Zameranie na silné stránky

Introverti sú často sebakritickí, no Selena sa nazameriava na to, čo jej chýba, ale radšej sa upriamuje na svoje silné stránky. Pracuje s tzv. hodnotením osobnosti, ako je napríklad Myers-Briggsov test. Vďaka tomu si dokáže lepšie uvedomiť, v čom je skutočne dobrá. Zistila, že jej typ osobnosti je INFJ (introvertný, intuitívny, cítiaci, posudzujúci). Tento typ podporuje ľudí v tom, aby dosahovali ciele. Selena to robí aj tak, že svoj tím spája na výjazdových zasadnutiach.

Ako uvádza, keď potrebuje zvýšiť sebavedomie, otvára na svojom smartfóne “priečinok chvály”. V ňom má uložené screenshoty textových správ, komentárov na sociálnych sieťach a e-mailov od ľudí, ktorí jej poďakovali. Tieto pozitívne slová jej pripomínajú, že je vo svojej práci naozaj dobrá.

Okrem toho rada nosí svetlé farby, ktoré bez slova pútajú pozornosť a pomáhajú jej vstúpiť do role spoločenskejšieho človeka.

2. Uprednostňovanie kvality pred kvantitou

Selena uvádza, že nikdy sa necíti pohodlne v spoločnosti stoviek ľudí naraz. Rada nad svojimi odpoveďami premýšľa, preto má problém s rýchlymi skupinovými rozhovormi. Väčší zmysel má pre ňu hlbší rozhovor s 2-3 ľuďmi.

Aj z pohľadu kreativity uprednostňuje kvalitu pred kvantitou. Na rozdiel od extrovertných kolegov nie je strojom na obsah, ktorý každý deň zdieľa nové nápady. Namiesto toho vytvára menej, no za to silnejších a adresnejších príspevkov na sociálne siete.

Selena Soo (Foto: selenasoo.com)

3. Obmedzenie činností, ktoré nás vyčerpávajú

Selena sa snaží obmedzovať činnosti, ktoré ju vyčerpávajú. Ak práve nemá náladu na spoločnosť, nikdy ju neuvidíte s notebookom v coworkingom centre. Potrebuje dostatok času osamote, aby sa cítila čo najlepšie. Rada pracuje v tichosti z pohodlia svojho bytu, bez akéhokoľvek rozptyľovania.

Okrem toho ju často vyčerpávajú celodenné stretnutie. Aj keď niektoré z nich sú nevyhnutné, Selena objavila užitočné alternatívy. Na zdieľanie nápadov a noviniek so svojím tímom používa platformu na zasielanie video správ Loom, čo jej ušetrilo viac ako 100 hodín stretnutí.

Selena tiež obmedzuje verejné rozhovory a interview na raz ročne alebo v prípade veľkých udalostí. Potom sa stiahne späť do svojej introvertnej ulity a koncentruje sa na svoje podnikanie. Tento prístup jej pomohol zarábať milióny a zároveň sa zostať verná sama sebe.

Komentáre