5 posilňujúcich vyhlásení, ktoré vás raz a navždy zbavia strachu

prekonaj strach

Už ste niekedy zažili jeden z tých dní, keď si hneď po prebudení do nového dňa želáte, aby sa tento deň skončil? Myšlienka vyliezť z postele a čeliť svojmu dňu je pre vás jednoducho skľučujúca a strašidelná. Takéto ráno má občas každý z nás, no niektorí ľudia ho prežívajú takmer neustále.

Hlava je mocný nástroj a tieto negatívne myšlienky dokážu ovplyvniť aj naše fyzické zdravie. Preto vás po zobudení bolia všetky svaly, hoci nemajú prečo, pociťujete nevoľnosť, hoci vám nie je zle alebo pociťujete úzkosť, stres či strach. Áno, takýto môže byť váš život, ak budete len prežívať a riešiť nepodstatné veci.

Prestaňte sa životom len “predierať” a začnite si ho naplno vychutnávať. Bez bolesti, depresie, neustáleho smútku a hnevu – i keď to môže znamenať obrovskú zmenu a žiť v odlišnej realite.

V prvom rade, nech už riešite akékoľvek boje, je dôležité nezabúdať, že je v poriadku mať strach. Osvojte si nasledovné vyhlásenia, ktoré vám pomôžu vždy, keď sa budete trápiť bremenami života a falošným podmieňovaním. Takže, keď sa zobudíte, nakŕmte svoju myseľ týmito výrokmi:

1. Prekonávam strach z čohokoľvek –  žijem život odvážne.

2. Nemusím sa báť – strach nepochádza z prítomnosti, ale z minulosti a budúcnosti, pričom obe neexistujú v súčasnosti.

3. Verím, že táto situácia/stav dobre dopadne pre všetkých. Neviem síce ako, ale rozhodol som sa tomu veriť aj dnes. Vkročím do svojho dňa s túžbou nájsť príležitosti a nie prekážky.

4. Nenechám sa odradiť a ani nedovolím, aby vonkajšie sily diktovali to, o čom nie som v srdci presvedčený. Nedovolím, aby názor niekoho iného zabil môj sen alebo zranil moje srdce. Budem sám sebou, vyjadrím svoj názor – nikto iný to za mňa nemôže urobiť.

5. Už nie som obeťou a prestávam obviňovať svoju situáciu a ľudí okolo mňa za to, ako sa cítim, pretože ma to len oberá o radosť a úspech. Viem, že som sa narodil, aby som vyhrával a uspel. Budem silný pokračovať, aby som zmenil svoj život k lepšiemu a posilním ostatných, aby urobili to isté.

Spracované podľa addicted2success.com

Komentáre