Zápas Muska s Zuckerbergom by mohol vyniesť viac ako miliardu dolárov

Elon Musk a Mark Zuckerberg
Elon Musk a Mark Zuckerberg (Foto: Flickr)

Známi miliardári Elon Musk a Mark Zuckerberg to s výmenou úderov v klietke myslia „absolútne vážne“ a fanúšikovia, ktorí si tento zápas budú chcieť pozrieť, budú musieť platiť.

Prezident UFC Dana White vo štvrtok pre TMZ Sports prezradil, že tento týždeň hovoril s oboma miliardármi o ich spore na sociálnych sieťach. V ňom zakladateľ sociálnej siete Facebook Mark Zuckerberg prijal výzvu na „zápas v klietke“, ktorú šéf Tesly Elon Musk zverejnil na Twitteri.

White uviedol, že Mark Zuckerberg sa ho najprv spýtal: “Myslí to vážne?“.  Keď promotér následne oslovil Muska, generálny riaditeľ spoločnosti Tesla mu povedal: „Áno, myslím to smrteľne vážne.“

Prezident UFC uviedol, že z pohľadu organizácie je zápas v „počiatočnom štádiu“ plánovania. „Bol by to najväčší zápas v histórii sveta, väčší ako čokoľvek, čo sa kedy uskutočnilo,“ povedal. „Prekonal by všetky rekordy v rámci pay-per-view zápasov (pozn. platba za prehratie).“

Prezident UFC Dana White (Foto: wikimedia)

Zatiaľ čo štandardný pay-per-view zápas UFC stojí 80 dolárov, White povedal, že za zápas Musk vs. Zuckerberg by si účtoval 100 dolárov. Doteraz najväčším pay-per-view zápasom v histórii bol boxerský zápas Conora McGregora s Floydom Mayweatherom v roku 2017, ktorý vygeneroval príjmy viac ako 600 miliónov dolárov. Podľa šéfa UFC by však zápas miliardárov vytvoril nový rekord.

Dana White odmietol špekulovať o tom, kedy by sa zápas mohol konať, ale dodal, že je pripravený ho uskutočniť.

Výzva na súboj v klietke prichádza po tom, ako sa objavili správy, že Zuckerbergova spoločnosť Meta pracuje na vytvorení konkurenta Twitteru. Musk, ktorý čoskoro oslávi 52. narodeniny, Zuckerberga varoval: „Mám skvelý chvat, ktorý nazývam Mrož, kedy protivníka zaľahnem a nerobím nič,“ napísal na Twitteri a pripojil video mroža, ktorý sa váľa na brehu. Ako dodal, takmer nikdy necvičí, okrem toho, že zdvíha svoje deti a vyhadzuje ich do vzduchu.

Naopak, Mark Zuckerberg sa dlhodobo venuje trénovaniu MMA a vyhral aj amatérske turnaje v bojovom športe juu-jitsu.

Zdroj: cnbc.com

Komentáre