15 webstránok, ktoré ťa naučia nové veci

Internet, to nie je iba Facebook či Youtube. Ponúka nám viacero možností, ako načerpať nové vedomosti a zdokonaliť sa v rôznych oblastiach, či už je to marketing, programovanie alebo varenie. Stačí len nájsť správne webstránky s návodmi a lekciami a začať sa vzdelávať.

Ak sa aj ty chceš naučiť niečo nové, určite by ti nemalo uniknúť týchto 15 odkazov.

Duolingo

Chceš sa naučiť cudzí jazyk? Tak potom neprehliadni šikovnú platformu Duolingo. Navyše, používať ju môžeš zdarma.

Iversity

Nájdeš tu zdarma kurzy od viacerých expertov z rôznych sfér, ako je napríklad marketing či leadership.

Lumosity

Na tejto stránke nájdeš hry, ktoré vytrénujú tvoj mozog. Na ich vývoji sa podieľali vedci a sú navrhnuté tak, aby vylepšili tvoju sústredenosť či pamäť.

Instructables

Stačí zadať, čo práve potrebujete spraviť, a stránka vám vyhodí konkrétne inštrukcie. Chcete recept na pizzu? Alebo sa naučiť meditovať? Instructables vám poradí so všetkým.

Quora

Celosvetovo známe fórum, na ktorom nájdeš odpovede na tie najrôznejšie otázky. Či už máš otázku z oblasti podnikania alebo zdravej výživy, na Quora.com objavíš tipy a rady od ľudí z celého sveta.

FutureLearn

Zdarma kurzy z popredných svetových univerzít. Opäť si tu nájdeš tú svoju oblasť, či už ide o jazykové kurzy, ekonomiku alebo robotiku.

Vocabulary

Ak potrebuješ rozšíriť svoju slovnú zásobu, stránka Vocabulary je ideálnym riešením. Hravou formou si za krátky čas osvojíš množstvo nových slov.

Investopedia

Máte chaos z pojmov ako akciový trh, forex, dlhopisy, deriváty atď.? Tak s tým vám pomôže ľahko pochopiteľný slovník Investopedia. Ak máte akúkoľvek otázku ohľadom finančnej sféry, na tomto portáli nájdete výstižnú odpoveď.

Codeacademy

Ide o prehľadný nástroj, vďaka ktorému si programovanie osvojili milióny ľudí po celom svete. K dispozícii je HTML, CSS, Javacript či PHP. Pomerne veľká časť je zdarma, dá sa doplatiť aj prémiový obsah.

Udemy

Vzdelávacia platforma založená v roku 2010, ktorá ponúka viac než 65-tisíc online kurzov. Nájdeš tu platené kurzy ale aj množstvo free kurzov z rôznych oblastí. Vzdelávať sa môžeš v programovaní, fotografovaní, marketingu či v grafike.

Chesscademy

Ak hľadáte zdarma lekcie, ako sa stať profíkom v šachu, potom neprehliadnite tento web.

Babbel

Ďalšia platforma, ktorá ťa hravým štýlom naučí cudzí jazyk. Môžeš sa tu učiť nielen anglicky, ale aj španielsky či taliansky.

Scibd

Veľká digitálna knižnica s elektronickými knihami a audioknihami. Dá sa využívať aj zdarma, prístup k publikáciám je však obmedzený.

Elevateapp

Podobne ako pri Lumosity, aj v tomto prípade ide o zaujímavú aplikáciu, ktorá vytrénuje tvoj mozog. Vďaka nej zlepšíš svoje komunikačné a analytické schopnosti.

Coursera

Ide o akúsi virtuálnu školu, v ktorej vyučujú odborníci zo svetových univerzít ako Stanford, Yale či Princeton. Vybrať si môžeš z vyše tisícky kurzov z rôznych oblastí. Niektoré kurzy sú zdarma a niektoré platené, avšak po ich dokončení dostaneš aj certifikát.

Komentáre