3 jednoduché kroky, ako dosiahnuť akýkoľvek cieľ v živote

Chceli ste niekedy dosiahnuť vytýčený cieľ, ale vzdali ste to skôr ako ste začali? Premýšľali ste nad tým, čo by sa vo vašom živote zmenilo, ak by ste takýto cieľ dosiahli?

Ak niečo plánujete, nadchýna vás to. A potom váš mozog začne spracovávať všetku energiu, oddanosť, námahu a čas potrebný na skutočné dosiahnutie tohto cieľa, vtedy sa vzdáte a necháte všetko za sebou. Môže sa to stať s čímkoľvek – s cvičením, diétou alebo učením sa cudzieho jazyka. Bol to cieľ, ktorý ste chceli dosiahnuť, a vzdali ste sa predtým, ako ste sa do neho poriadne „zahryzli“.

Ako to môžete prekonať? Tieto 3 jednoduché kroky vám pomôžu dosiahnuť akýkoľvek cieľ vo svojom živote.

1. Nájdite svoju motiváciu

Hneď na začiatku si musíte ujasniť, prečo to chcete urobiť. Motivácia je sila, hnací motor, ktorý vás bude neustále poháňať vpred za vašim cieľom. Možno máte stabilné zamestnanie, ktoré vám vyhovuje a poskytuje akúsi istotu. Avšak hlboko vo vašom vnútri túžite po založení vlastného podniku. V takom prípade nedokážete svoj život prežiť naplno a budete sa časom trápiť.

To je dôvod, prečo je motivácia hnacím motorom. Je to sila, ktorá vás prinúti vytrvať a ktorá vám dodá energiu, aby ste mohli pracovať na stanovených úlohách. Nepriazeň osudu a prekážky sa stanú inšpiráciou, ako zo seba vyťažiť to najlepšie a ísť ďalej. Vďaka silnej motivácii bude cesta k vášmu cieľu oveľa jednoduchšia.

Cvičenie

2. Sústreďte sa na to, čo môžete urobiť teraz

Vedomý život v prítomnosti a sústredenie sa na to, čo môžete zmeniť teraz, zaisťuje, že sa dokážete neustále posúvať vpred, bez ohľadu na vaše aktuálne podmienky a obmedzenia. To je oveľa produktívnejšie, než iba premýšľať o budúcnosti a nerobiť nič pre to, aby ste zmenili svoju prítomnosť.

Príklad: Ak je vašim cieľom zlepšenie fyzickej kondície, pri každom tréningu na seba viac zatlačte. Zameriavajte sa na konkrétny tréning, ktorý práve vykonávajte. Namiesto toho, aby ste si povedali „o mesiac mi to pôjde lepšie“, povedzte si „TERAZ urobím viac“.

Zamerajte sa na ďalší beh, pridávanie opakovaní alebo na ďalšie zdvíhanie. TERAZ. Ak máte pracovný cieľ, urobte 10 ďalších telefonátov, oslovte 10 starých zákazníkov a opýtajte sa ich, prečo prestali nakupovať od vašej spoločnosti, prestaňte otáľať a začnite s odkladaným projektom, predostrite nadriadenému svoje nápady. Ak sa zameriate na dnešok, dostanete sa na správnu cestu k úspechu.

3. Rozdeľte si väčší cieľ na menšie kúsky

Každá cesta sa začína prvým krokom. Niekde musíte začať a posúvať sa ďalej. Keďže viete, kam chcete ísť, je oveľa jednoduchšie vytýčiť si menšie kroky, ktoré musíte vykonať, aby ste dosiahli svoj cieľ.

Namiesto toho, aby ste to vzdali pri plnení veľkého cieľa, môžete uspieť v dokončení série menších úloh, ktoré vás postupne privedú do cieľa. Keď si stanovíte veľký cieľ, napr. napísať 300 stranový román do dátumu XY, môže takýto cieľ pôsobiť priam odstrašujúco a nezdolateľne. Keď si ho však rozdelíte na menšie kroky, napr. napísať denne aspoň 2 normostrany, bude sa vám plniť oveľa jednoduchšie.

Spracované podľa informácií pickthebrain.com

Pozri tiež: Motivačné citáty, ktoré ťa nakopnú

Komentáre