Položte si každé ráno týchto 7 otázok a vykročte úspechu naproti

ranná káva

Viete, v čom spočíva úspech? Pravdepodobne tušíte, že k jeho dosiahnutiu treba viac, než len odpovedať na niekoľko otázok. To však neznamená, že táto „zázračná pomôcka“ nedokáže vylepšiť váš deň a nenasmeruje vás za úspechom.

Nech sa týchto 7 otázok od kouča Anthony Robbinsa stane súčasťou vašej rannej rutiny. Verte nám, že práve niekoľko ranných návykov v kombinácii so spomínanými otázkami dokážu skvele naštartovať váš deň.

Viete, prečo je dobré klásť si otázky? Vďaka nim sa lepšie sústredíte na to, čo naozaj chcete. Vaše myšlienky majú silu nasmerovať vás konkrétnym spôsobom a keď si niečo želáte a veríte tomu, ste už len krôčik od toho, aby sa to naozaj stalo. Je dobré si ich vo svojom rebríčku priorít zaradiť hneď na ráno, pretože vám zaručia pozitívnejší začiatok každého dňa, pričom si budete pamätať, čo naozaj chcete. Tak poďme na to!

1. Vďaka čomu som teraz v živote šťastný? Čo ma robí šťastným? Aký mám z toho pocit?

Samozrejme, každý z nás chce byť šťastný a v živote každého človeka sú veci, ktoré mu dokážu navodiť pocit šťastia – pomyslite práve na ne. Čo vám robí radosť a vyvoláva úsmev na tvári?

2. Čo vo mne v týchto dňoch spôsobuje nadšenie a ako sa pri tom pomyslení cítim?

Prestaňte na chvíľu myslieť na zlé a náročné veci, ktoré vás v daný deň alebo týždeň čakajú a pomyslite si na to, čo vás motivuje vstať z postele, pretože sa na to môžete tešiť.

3. Na čo som vo svojom živote hrdý? Aký mám z toho pocit?

Určite máte byť na čo hrdý, pretože vždy môžete urobiť niečo pre seba alebo pre svoje okolie.

4. Za čo môžem byť v živote vďačný? Aký mám z toho pocit?

Pocit vďaky je veľmi dôležitý a mali by ste ďakovať každý deň – skúste to práve ráno.

5. Čo ma momentálne najviac baví? Aký mám z toho pocit?

Je to nové hobby alebo chvíle s najbližšími? Pomenujte svoje šťastné chvíle. Aký by ste mali deň, ak by ste sa zamerali na veci, ktoré robíte radi?

6. Čo ma v živote zaväzuje? Aký mám z toho pocit?

Táto otázka je veľmi dôležitá, lebo súvisí s vašimi cieľmi. Je to skvelá každodenná pripomienka, prečo robíte to, čo robíte.

7. Koho milujem a kto miluje mňa? Aký mám z toho pocit?

Toto si pripomínajte každý deň – hoci aj niekoľkokrát. Láska je silná emócia.

Po tom, ako si ráno začnete klásť tieto otázky, spozorujete podstatné zlepšenie kvality vášho života, pretože sa na tieto silné emócie a zážitky začnete upriamovať každý deň… a zaberie vám to len 5 minút. Skúste to!

Viac o tejto téme a otázkach nájdete v knihe Anthonyho Robbinsa – Morning Power Questions.

Komentáre