7 drsných právd, ktoré ti pomôžu stať sa úspešnejším

Je úplne normálne, že ľudia majú svoje sny, avšak existuje viditeľný rozdiel medzi tými, ktorí na svojich snoch pracujú a tými, ktorí si iba v duchu želajú, aby sa ich sny jedného dňa stali realitou.

Ak si chcete splniť cieľ, byť úspešným podnikateľom, užívať si finančnú slobodu, musíte sa stať lepšou verziou samého seba. A aby ste sa posunuli o niekoľko úrovní vyššie, musíte akceptovať viacero „drsných právd“ a naplno využiť svoj potenciál.

Ste jediný, kto vám bráni v dosiahnutí cieľa

Mnoho ľudí si necháva sny a ciele iba v hlave. Majú ich do detailov premyslené, no len si ich premietajú v mysli a pre ich realizáciu vôbec nič nepodniknú. Prečo je to tak? Veľakrát si neveria, nemajú odvahu podniknúť prvý krok. Je to len na vás. Ako povedal americký miliardár W. Buffett: „Jediný, kto vás môže zastaviť, ste vy sami.“

Prvý krok je najťažší

Možno si hovoríte: Ale ako začať? Čo spraviť ako prvé? Prvý krok je vždy najťažší. Naše ciele môžu byť príliš veľké, takže je ťažké ich naplánovať a uskutočniť na “prvý šup”. Musíte si ich preto rozdeliť na menšie kroky a na týchto parciálnych cieľov začať ihneď pracovať.

Okrem toho vás od začatia môže odrádzať nedostatok informácií. Možno máte revolučný nápad, no nemáte vedomosti na to, aby ste zistili, ako postupovať. V tom prípade je dôležité zbierať informácie, robiť výskum a pýtať sa ľudí, ktorí vám môžu poradiť.

Veľké veci si vyžadujú čas a úsilie

Zabudnite na to, že vymyslíte produkt a do týždňa ste „za vodou“. Všetko si vyžaduje vytrvalosť. Pravdepodobne strávite veľa času nad navrhovaním, testovaním, zdokonaľovaním. Ale vydržte – musíte byť pre danú vec zapálení a musí vás to baviť, len tak vytrváte a dôjdete úspešne do cieľa.

Nie každý vás bude podporovať

Pripravte sa na to, že nie každý vás bude tľapkať po pleci a dláždiť vám cestu k úspechu. Stretnete veľa takých, ktorí to dávno vzdali a budú sa snažiť stiahnuť nadol aj vás. Nenechajte sa odradiť. Dokážte im, že sa mýlia.

Bez rizika to nepôjde

Ak očakávate, že s 0% rizikom to vyjde, tak potom budete sklamaní. Musíte vždy niečo obetovať, či už je to váš čas alebo počiatočná investícia. Ako povedal indický milionár Vijay Mallya: “Kto sa drží istoty, zostane chudobný. Ak by to bolo naopak, tak je na svete 99% boháčov.”

Je v poriadku zlyhať

História mnohokrát potvrdila, že nebyť zlyhaní, veľké vynálezy by nikdy neuzreli svetlo sveta. Nevnímajte zlyhania ako opak úspechu. Berte ich ako súčasť vašej cesty, ako cenné skúsenosti, ktoré vás robia silnejšími.

“Nezlyhal som. Len som našiel 10 000 spôsobov, ktoré nefungujú.”  – Thomas Edison

Nemôžete robiť všetko sami

Nebojte sa spolupracovať. Aby ste vytvorili niečo naozaj veľké, musíte vo svojej firme vybudovať tím šikovných ľudí. Nesnažte sa robiť všetko sami, delegujte úlohy na iných a upriamte sa na to najdôležitejšie.

Komentáre