Tento citát má na svojej chladničke druhý najbohatší človek na svete

Jeff Bezos (Flickr)

Jeff Bezos, ktorý v roku 1994 vo svojej garáži zakladal spoločnosť Amazon, je dnes druhý najbohatší človek na svete. Z Amazonu sa stal nadnárodný technologický obor a Bezos je v súčasnosti multimiliardár s odhadovanou hodnotou majetku 114 miliárd dolárov.

Jeho úspech je bezpochyby motiváciou pre mnohých ľudí, obzvlášť pre podnikateľov. Avšak aj jeden z najbohatších ľudí sveta potrebuje občas „nakopnúť“ a motivovať sa. Dokazuje to fotka, ktorú zverejnil na sociálnej sieti X (predtým Twitter). Ide o citát pripevnený na jeho chladničke.

„Milujem tento citát. Už ho mám na chladničke dlhé roky a všimnem si ho pri každom otvorení dverí,“ napísal na sociálnej sieti Bezos.

A o aký citát ide? Je to tento výrok od R.W. Emersona:

„Smiať sa často a veľa; získať úctu inteligentných ľudí a náklonnosť detí; vyslúžiť si uznanie čestných kritikov a zniesť zradu falošných priateľov; oceniť krásu; nachádzať v ostatných to najlepšie; zanechať po sebe trochu lepší svet, či už v podobe zdravého dieťaťa, záhradného chodníka, alebo vyriešeného sociálneho problému; vedieť, že aspoň jednému človeku sa dýchalo lepšie, pretože si žil. Toto znamená uspieť.“

Motivačná e-kniha plná myšlienok a rád, vďaka ktorým začneš žiť lepší život.

Komentáre