Tento citát má na svojej chladničke najbohatší muž sveta

Jeff Bezos (businessinsider.com)

Vďaka masívnemu úspechu spoločnosti Amazon je z Jeffa Bezosa najbohatší človek sveta. Napriek tomu nestojí na mieste a svoj biznis ďalej rozvíja, čo dokazuje aj nedávne prevzatie online lekárne PillPack.

Podľa magazínu Forbes sa hodnota jeho majetku odhaduje na neuveriteľných 143 miliárd dolárov. Jeho úspech je bezpochyby motiváciou aj pre iných ľudí, obzvlášť pre podnikateľov.

Avšak aj najbohatší muž sveta potrebuje občas nakopnúť a motivovať sa. Dokazuje to aj fotka, ktorú nedávno odhalil na Twitteri. Je to citát pripevnený na jeho chladničku.

„Milujem tento citát. Už ho mám na chladničke dlhé roky a všimnem si ho pri každom otvorení dverí“, napísal na sieti Twitter Bezos.

A o aký citát ide? Je to tento výrok od R.W. Emersona:

„Smiať sa často a veľa; získať úctu inteligentných ľudí a náklonnosť detí; vyslúžiť si uznanie čestných kritikov a zniesť zradu falošných priateľov; oceniť krásu; nachádzať v ostatných to najlepšie; zanechať po sebe trochu lepší svet, či už v podobe zdravého dieťaťa, záhradného chodníka, alebo vyriešeného sociálneho problému; vedieť, že aspoň jednému človeku sa dýchalo lepšie, pretože si žil. Toto znamená uspieť.“

Čítaj tiež: Takto vyzerá deň najbohatšieho človeka planéty

Komentáre