Milionár hovorí, že najlepšiu radu o peniazoch dostal ako dieťa od svojej babičky

milionár Bach
David Bach (CNBC)

David Bach je self-made milionárom a zakladateľom spoločnosti AE Wealth Management. Investovať začal veľmi skoro, keďže prvé akcie vlastnil už ako 7-ročný. Ako povedal v rozhovore pre CNBC Make It, všetko je to zásluha jeho babičky.

„Tú najlepšie radu ohľadom peňazí som dostal od mojej babičky Rose Bachovej. Keď som mal 7 rokov, pomohla mi kúpiť prvé akcie spoločnosti McDonald’s a v podstate ma naučila lekciu, ktorá zmenila môj život,“ hovorí dnes Bach.

Povedala mi:

„Na svete existujú tri typy ľudí: Tí, ktorí chodia do McDonald’s, stravujú sa tu a nechávajú tu svoje peniaze, potom tí, ktorí tu pracujú za minimálnu mzdu a nakoniec tí, ktorí do firmy investujú a bohatnú.“

Ako Bach tvrdí, tým, že mu jeho babička pomohla nakúpiť prvé akcie, už ako 7-ročného ho priučila mysleniu investora.

„Stať sa bohatým si nevyžaduje nič iné, ako dodržiavanie systematického úsporného a investičného plánu,“ píše Bach vo svojom New York Times bestselleri  “Automatický milionár”. A vzhľadom na zložený úrok, čím skôr necháte peniaze pracovať, tým lepšie, dodáva.

Bach radí, aby sme urobili to isté čo jeho babička a pomohli svojim deťom kúpiť akcie. Môže to byť spoločnosť, ktorej produkty používajú a ktorú majú radi. Čím skôr sa naučia myslieť ako investori, tým lepšie pre nich.

Zdroj: cnbc.com

98 %

Spoľahlivý broker

Investovanie do fyzických akcií

350+ ETF

Zákaznícka podpora v SK / CZ jazyku

76% účtov retailových investorov končí pri obchodovaní s týmto poskytovateľom v strate.

Komentáre