Milionár hovorí, že najlepšiu radu o peniazoch dostal ako dieťa od svojej babičky

milionár Bach
David Bach (CNBC)

David Bach je self-made milionárom a zakladateľom spoločnosti AE Wealth Management. Investovať začal veľmi skoro, keďže prvé akcie vlastnil už ako 7-ročný. Ako povedal v rozhovore pre CNBC Make It, všetko je to zásluha jeho babičky.

„Najlepšia rada týkajúca sa peňazí, akú som kedy dostal, bola od mojej babičky Rose Bachovej. Pomohla mi kúpiť prvé akcie v spoločnosti McDonald’s vo veku 7 rokov a v podstate ma naučila lekciu, ktorá zmenila môj život,“ hovorí dnes Bach.

Povedala mi:

„Na svete existujú tri typy ľudí: Tí, ktorí chodia do McDonald’s, stravujú sa tu a nechávajú tu svoje peniaze, potom tí, ktorí tu pracujú za minimálnu mzdu a nakoniec tí, ktorí do firmy investujú a bohatnú.“

Ako tvrdí, tým, že mu jeho babička pomohla nakúpiť prvú akciu, už ako 7-ročného ho priučila mysleniu investora.

„Stať sa bohatým si nevyžaduje nič iné, ako dodržiavanie systematického úsporného a investičného plánu,” píše Bach vo svojom New York Times bestselleri  “Automatický milionár”. A vzhľadom na zložený úrok, čím skôr necháte peniaze pracovať, tým lepšie, dodáva Bach.

Bach radí, aby sme urobili to isté čo jeho babička a pomohli svojim deťom kúpiť akcie. Môže to byť spoločnosť, ktorej produkty používajú a ktorú majú radi. Čím skôr sa naučia myslieť ako investori, tým lepšie pre nich.

Podľa informácií cnbc

Komentáre