Miliardár Mark Cuban radí, ako zarobiť „veľké peniaze“

O možnostiach, ako zarobiť peniaze, sme si na našom portáli písali vo viacerých článkoch. Miliardár Mark Cuban teraz prichádza s radou, ako zarobiť naozaj „veľké peniaze“.

Jeho rada znie: Skúšajte nové veci, kým nezistíte, v čom ste naozaj dobrí. Následne pracujte na tom, aby ste sa v tom stali skvelými.

„Keď nájdete niečo, v čom ste dobrí, choďte do toho… Urobte všetko pre to, aby ste v tom boli skvelí. Vtedy naozaj zarobíte peniaze,“ uviedol v jednej zo show na Youtube.

Je to o neustálom skúšaní a prekonaní strachu zo zmien. „Ak si na mizine, teraz je čas skúsiť to.” Pretože čo najhoršie sa môže stať, však? Zostaneš na mizine,“ hovorí miliardár Cuban.

„Myslím si, že veľa ľudí je frustrovaných, pretože nedokážu nájsť niečo, čo by robili radi a v čom sú dobrí,” povedal Cuban v šou. „Život je o drine a o učení. Keby to bolo ľahké, robil by to každý.”

Mark Cuban (Flickr)

Sám Cuban, ktorý má dnes 63 rokov, predtým, ako vybudoval úspešnú firmu, vyskúšal rôzne veci. Bol barmanom a opravoval aj televízory. Neskôr sa ale zamestnal vo firme zameranej na predaj počítačového softvéru, pričom na vysokej škole absolvoval iba jeden počítačový kurz.

Aby sa v technologickom segmente posunul vpred, čítal počítačové príručky. V čase, keď založil vlastnú softvérovú firmu MicroSolutions, neustále sa vzdelával. Túto spoločnosť nakoniec v roku 1990 predal a to za 6 miliónov dolárov.

Komentáre