Má iba 17, no už je z neho milionár. Zoznámte sa s Benom Pasternakom

Kým väčšina 17-ročných ľudí prebehuje medzi školou a víkendovými diskotékami, ktoré im financujú rodičia, Austrálčan Ben Pasternak rieši dospelácke záležitosti. Napríklad každý mesiac platí nájomné 5000 USD za svoj apartmán v New Yorku, v ktorom býva sám.

Nie, že by na to nemal, veď dnes sa hodnota majetku tohto 17-ročného podnikateľa odhaduje na neuveriteľných 15 miliónov dolárov. Niekedy však nájomné zabudne zaplatiť, pretože ako s úsmevom dodáva, keď žil s rodičmi, všetky tieto veci boli pre neho samozrejmosťou. A čo vlastne tento 17-ročný mladík robí?

Už ako 15-ročný sa v škole nudil a tak navrhol mobilnú aplikáciu, ktorá sa zakrátko stala svetovým hitom. Hra „Impossible Rush“  sa do šiestich týždňov od spustenia zaradila medzi najsťahovanejšie aplikácie nielen v Austrálii ale aj v zahraničí. Spomína si však na to, ako mu niektorí ľudia vraveli: „Na svete sú milióny aplikácií, aké sú šance, že uspeje práve tá tvoja?“.

Benova appka ale narobila poriadny rozruch a okamžite si ho všimli veľkí hráči. V priebehu roka dostal kapitál od hlavných investorov zo  Silicon Valley, odišiel zo školy v Sydney a presťahoval sa do New Yorku, kde sa stal riaditeľom vlastného podniku Flogg Inc.

A v čom spočíva tajomstvo úspechu jeho aplikácií? Ako tvrdí, problémom je, že aplikácie pre mladých ľudí tvoria dospeláci. Ben aplikácie, ktoré vytvára, zároveň používa, takže je aj koncovým užívateľom. A to je podľa neho hlavný dôvod, prečo sú aplikácie medzi mladými tak obľúbené.

Dodnes má na konte už tri mimoriadne úspešné projekty, na ktorých pracuje aj so svojim 18-ročným obchodným partnerom Isaiahom Turnerom. Jedným z nich je aplikácia Monkey pre videochatovanie, ktorá spája nových ľudí bezpečným spôsobom. Dnes už má viac ako 2 milióny užívateľov.

Alebo aplikácia Flogg, ktorá robí nákup a predaj produktov oveľa zábavnejším. Užívatelia môžu v priebehu pár sekúnd odfotiť svoje nepotrebné veci, vykrášliť ich cez foto filter a predať.

Jeho rodičia priznávajú, že spočiatku boli skeptickí, že ich syn nedokončil školu. Obaja sú totiž vysokoškolskí učitelia, takže sa im ťažko znášal fakt, že ich syn odišiel zo strednej a nenastúpil na univerzitu. Napriek tomu môžu byť na neho hrdí, veď ich syn mení tech priemysel, a to má iba 17 rokov.

Čo dosiahne, keď mu bude 20?

Komentáre