Sú mladí a mimoriadne úspešní: Tu je ich recept na úspech

Dravosť, odhodlanie, odvaha riskovať a chuť učiť sa nové veci. Aj to sú vlastnosti, ktorými disponujú mladí podnikatelia.

Kým niektorí ich rovesníci vysedávajú v baroch, oni konzistentne pracujú na svojich cieľoch. Sami sú príkladom, že aj napriek nízkemu veku človek môže dosiahnuť úspech.

Pozrite sa, čo títo mladí podnikatelia považujú za kľúčový faktor svojho úspechu:

Brennen Byrne, spoluzakladateľ spoločnosti Clef

Tip: Držte sa správnych ľudí a vyhýbajte sa tým nesprávnym.

Brennen Byrne (lifehack.org)

Služba Clef je náhradou za používateľské mená a heslá. Technológia funguje prostredníctvom telefónnej kryptografie, čím eliminuje potrebu hesiel a umožňuje rýchle a bezpečné prihlásenie.

Ako v rozhovore pre AL.com uviedol Brennen Byrne, spoluzakladateľ spoločnosti Clef, najímanie správnych ľudí je jedným z najdôležitejších aspektov úspechu firmy.

Či vo firme alebo v živote, musíte mať okolo seba správnych ľudí. Naopak, akonáhle zistíte, že nejaký človek nezodpovedá charakteru a vízii spoločnosti, čo najrýchlejšie sa s ním rozlúčte.

Nanxi Liu, spoluzakladateľka a generálna riaditeľka spoločnosti Enplug

Tip:  Choďte „all in“ s otvorenými očami.

Liu Nanxi (lifehack.org)

Ako Nanxi hovorí, podnikateľský život je plný rizík, stresu a obetí. Investovať svoj mladý život pre firmu môže byť riskantné, ale práve risk je tým palivom, ktoré úspešných podnikateľov ženie vpred. Chápu, že ide o proces a neúspech neberú ako koniec, ale súčasť cesty.

Caroline Pugh, spoluzakladateľka spoločnosti VirtualU

Tip: Verte si

Caroline Pugh (lifehack.org)

Aplikácia VirtualU využíva technológiu 3D modelovania a človeku vo fitness centre doláže v 3D formáte znázorniť, ako sa mení jeho telo, v akých miestach chudne či kde naberá svaly.

Nejde o jednoduchý projekt, no Caroline verí sebe a svojmu poslaniu. Taktiež sa obklopuje ľuďmi, ktorí jej veria a ktorí ju inšpirujú, aby bola ešte lepšia. Jej viera v samú seba je to, čo ju tlačí k tomu, aby pokračovala a znemožňovala pravdepodobnosť nemožného.

Sarah Tulin, spoluzakladateľka a generálna riaditeľka spoločnosti Oxie

Tip: Dajte šancu aj malým nápadom

Sarah Tulin (lifehack.org)

Oxie je čistič vzduchu, ktorý spája aerodynamickú technológiu s elegantným dizajnom. Ľudí chráni pred škodlivými látkami ako sú výfukové plyny z áut, baktérie či peľ.

Myšlienka vytvoriť toto zariadenie prišla po tom, ako na Sarah jedného dňa cestou do práce vyletel oblak dymu z autobusu. Táto jedna udalosť zmenila jej život.

Dokázala skĺbiť lásku a cit pre módu so svojou potrebou. Sarah je presvedčená, že človek by mal analyzovať aj tie najmenšie myšlienky a nápady.

Spracované podľa informácií lifehack.org

Komentáre