5 myšlienok, ktoré vám bránia v dosiahnutí bohatstva

bohatstvo

Veľakrát žijeme v mylných presvedčeniach, ktoré nás brzdia na ceste za úspechom. Myslíme si, že sme zjedli všetku múdrosť sveta a že spôsob, akým chceme dosiahnuť svoje ciele, je ten najlepší.

Investor a podnikateľ Adam Toren zhrnul 5 myšlienok, ktoré nám bránia v dosiahnutí bohatstva. Poučte sa z nich a nahraďte ich novým postojom.

1. Ja si zaslúžim byť úspešný

Nie ste to len vy. Existuje veľa ľudí, ktorí to v živote nemali ľahké. Ich rodičia prišli o prácu, žili v biednych podmienkach a museli pracovať už ako tínedžeri.

A viete čo? Na všetkých bol život tvrdý. To, že ste prekonali ťažké časy ešte neznamená, že k vám úspech zaručene príde bez toho, aby ste mu išli oproti.

Viete, kto si zaslúži byť úspešný? Tí, ktorí na úspechu denne pracujú. Makajú, aby sa úspešnými stali, nečakajú, že k ním úspech príde sám. Každé vynaložené úsilie je príležitosťou k tomu, aby ste dosiahli úspech.

Nahraďte tento postoj myšlienkou: Zaslúžim si úspech tým, že zdvihnem svoj zadok a budem na ňom pracovať dovtedy, kým ho nedosiahnem.

2. Úspech príde ľahko

Veľa marketingových produktov sľubuje, že úspech môže prísť hneď. Niečo ako: Registrujte sa do tohto programu a získate systém, ktorý z vás spraví milionára. Ľudia po takýchto veciach siahajú, pretože si myslia, že úspech bez práce existuje.

Je to však chyba – ak by bol systém úspešný, ľudia by ho nepredávali, ale sami využívali. Každý úspešný podnikateľ prešiel množstvom pádov a sklamaní, musel veľa obetovať a mnoho hodín pracovať, než došiel tam, kde je dnes.

Nahraďte tento postoj myšlienkou: Úspech je boj, nebude to ľahké, no ak vytrvám, bude to stáť za to.

3. Pracuj múdro, nie tvrdo

Určite ste sa stretli so slovami pracuj inteligentne a nie tvrdo. Zmysel to dáva, no v skutočnosti úspech príde vtedy, keď pracujete aj múdro aj tvrdo. Je dôležité robiť inteligentné rozhodnutia, ktorými si ušetríte veľa práce, no neznamená to, že stačí sedieť na mieste.

Nahraďte tento postoj myšlienkou: Robím múdre rozhodnutia, aby sa moja tvrdá práca vyplatila rýchlejšie.

4. Je to všetko iba o mne

Myslieť iba na seba a nie na zamestnancov, kolegov, klientov.. tak to jednoducho nejde. Nikto, ale nikto nedosiahol poriadny úspech, pokiaľ sa ostatní ľudia nestali podstatnou súčasťou jeho cesty. Čím viac ľudom pomôžete, tým viac sa bude dariť aj vám. Motivujte ostatných, pomáhajte im dosiahnuť úspech, pretože len tak úspech dosiahnete aj vy.

Nahraďte tento postoj myšlienkou: Viem, že sa stanem úspešným, keď sa zameriam na to, aby som pomohol v úspechu ostatným.

5. Viem všetko, čo potrebujem vedieť

Bohatí na sebe neustále pracujú a učia sa, chudobní si myslia, že už toho vedia dosť. Veľa ľudí si myslí, že sú tí najchytrejší a namiesto toho, aby si priznali, že to či ono neovládajú a doštudovali si to, robia zo seba majstrov sveta.

Samozrejme, môžete byť skúsení a študovaní, no zostaňte pokorní a pokiaľ sa vám nejaký mentor snaží niečo vysvetliť, počúvajte a naučte sa to od neho. Každý, s kým sa stretnete, má od vás veľmi odlišný životný zážitok, ktorý mu dal aj jedinečný poznatok/skúsenosť. Buďte študentom bez ohľadu na úroveň, na ktorej sa nachádzate.

Nahraďte tento postoj myšlienkou: Všetci, s ktorými sa stretávam, ma môžu niečo naučiť. A teším sa, ak mám príležitosť naučiť sa niečo nové, čo ma posunie vpred.

Komentáre