Najstarší miliardár na svete. Má 100 rokov a naďalej chodí každý deň do kancelárie

Zrejme by sme čakali, že miliardár vo veku 100 rokov už nepomyslí na prácu a bude si užívať nadobudnuté bohatstvo.

To sa však netýka najstaršieho miliardára sveta, ktorým je zakladateľ spoločnosti Pacific International Lines (PIL), Chang Yun. Má 100 rokov a aj keď by si mohol vychutnávať výsledky 80-ročnej kariéry, naďalej pracuje a každý deň chodí do kancelárie.

„Je to môj zvyk,“ uviedol Chang pre portál CNBC.

Úlohu výkonného predsedu vo firme PIL síce prebral jeho syn Teo Siong Seng, Chang sa dennodenne usádza vo svojej singapurskej kancelárii, prechádza si jednotlivé operácie firmy a dohliada na každé oddelenie.

Chang, ktorý firmu založil v roku 1967 s dvomi staršími loďami hovorí, že nemôže zostať doma, pretože by bol veľmi veľmi znudený.

Je to pre neho spôsob, ako si udržať aktívnu myseľ a zostať v kontakte so spoločnosťou. Dá sa povedať, že je stále pri kormidle, nakoľko naďalej radí svojmu synovi. Ten hovorí, že s otcom má každý deň dve konzultácie (raz ráno a raz poobede), aby načerpal nové poznatky a dozvedel sa viac o otcovom štýle vedenia.

Jednou z cenných vecí, ktorú sa Teo od otca naučil, je zostať pokojný. Táto vlastnosť sa mu obzvlášť zišla v roku 2009, keď ako výkonný riaditeľ spoločnosti čelil únosu jednej z lodí pirátmi. Trvalo to 75 dní a nakoniec nezverejnené výkupné zabezpečilo prepustenie posádky.

“V každom podnikaní, najmä v lodnej doprave, existuje veľa neznámych. Môžu to byť politické problémy, môžu to byť technické problémy, môžu to byť nehody. Keď podľahnete temperamentu a emóciám, nedokážete sa ovládať. Zostať pokojný je to, čo som sa od neho naučil a stále sa učím,“ hovorí Teo.

Singapurská spoločnosť Pacific International Lines dnes patrí medzi najväčšie lodné korporácie. Zamestnáva 18-tisíc ľudí a pravidelne obsluhuje približne 500 prístavov v takmer 100 krajinách sveta.

Podľa informácií cnbc.com

Komentáre