5 úspešných podnikateľov radí, ako čeliť výzvam a prekonať ťažké časy

Každému z nás život nadelil rôzne výzvy. To, ako na tieto výzvy reagujeme určuje, či sa posunieme vpred a uspejeme. Nižšie sa môžete inšpirovať slovami piatich podnikateľov, ktorí na základe vlastných skúseností radia, ako sa preniesť cez neúspechy, postaviť sa na nohy a stať sa ešte silnejšími.

Neprestávajte ísť vpred

Zatiaľ čo väčšina ľudí to vzdá po 20, 80 alebo 100 neúspešných pokusoch, ja som sa neustále tlačila vpred, bez ohľadu na to, aké nepríjemné to bolo, hovorí Melanie Perkins, spoluzakladateľka a riaditeľka spoločnosti Canva.

Ako tvrdí, ak niečo robíte, robte to s vášňou a účelom. Najlepší spôsob, ako sa pripraviť na akúkoľvek budúcnosť, je urobiť všetko čo najlepšie. Užite si cestu. Život nám nadelí ťažké úlohy, no tie prinášajú najlepšie skúsenosti. Prinútia nás opustiť zónu pohodlia a pomôžu nám rásť.

Nájdite podporu u ostatných

Thomas Carter, zakladateľ spoločnosti DealBox, si spomína na trpké chvíle počas finančnej krízy v roku 2008. Úverové trhy vyschli a firma, ktorá chcela prevziať jeho podnik, nedokončila transakciu.

Carter v tom čase siahol na všetky úspory, len aby zachránil podnik a dohodu. Do toho prišiel ďalší bolestivý úder, ten najhorší, aký môže rodič zažiť: strata dvojročného syna. Jeho zármutok bol obrovský.

Ako dnes hovorí, veľkou podporou pre neho bola cirkevná rodina. Radí preto, aby sa človek v ťažkých chvíľach obklopil ľuďmi, ktorí ho podporia a obohatia jeho život.

Dokážete zvládnuť viac, než si myslíte

Keď som mala 22 rokov, môjmu partnerovi bola nečakane diagnostikovaná rakovina. Život, ktorý sme dovtedy viedli, sa úplne zastavil a všetko, na čom mi dovtedy záležalo, sa stalo bezvýznamným, uvádza Amy Sangster, spoluzakladateľka spoločnosti Infinite Prosperity.

Ako tvrdí, aj keď už dnes jej partner nie je s nami, je veľmi vďačná, že spoznala skutočný význam perspektívy. Dnes, keď čelí neľahkým výzvam, spomenie si na silu, ktorú v tom čase potrebovala.

Ako dodáva, toto životné obdobie jej ukázalo, že v každej výzve môžeme nájsť dôležité lekcie. Stačí ich hľadať a nie sa hrať na obeť. Okrem toho jej to pripomenulo, že život je konečný a treba z neho využiť čo najviac.

Zamerajte sa na to, čo dokážete ovplyvniť

Na začiatku mojej kariéry došlo k stroskotaniu dôležitého partnerstva a v dôsledku toho som sa dostal do vážnych finančných problémov. Avšak nesklonil som hlavu a dostal som sa z toho, pretože som si pripomenul, že veci sa zlepšia, ak pre to niečo spravím a posuniem sa vpred, hovorí Guy Sheetrit z firmy Over Top SEO.

Zamerajte sa na niečo, čo práve môžete urobiť alebo napraviť. Úlohy si rozdeľte na čiastočné kúsky a dokončite ich jeden po druhom. Každý úspech počas cesty oceňte. Keď tak spravíte, podarí sa vám prekonať neľahké výzvy, hovorí Sheetrit.

Verte a konajte

Online podnikateľ Stefan James sa v osobnom živote ako aj v podnikaní stretol s mnohými neúspechmi, od zdravotných problémov až po obchodné zlyhania, ktoré mu zanechali finančné problémy.

Ako tvrdí, viera je to, čo mu pomohlo prekonať všetky tie prekážky. Je to o tom veriť, že všetko bude opäť dobré a všetko bude fungovať, aj keď možno ešte neviete ako.

James hovorí, že bez ohľadu na to, aký neúspech vojde do nášho života, je to neuveriteľná príležitosť na rast. Spočíva v tom, ako svoje výzvy vnímate a ako s nimi naložíte. Vždy si udržujte pozitívny postoj a premeňte každú výzvu na veľký dar. Nájdite v týchto výzvach zmysel a podniknite kroky na to, aby veci opäť fungovali tak, ako majú.

Podľa informácií cnbc.com

Komentáre