Pravidlo 5×5, ktorým znížiš stres a začneš žiť šťastnejší život

muž sa usmieva

Ak ste často v strese, ťaží vás množstvo starostí a nedokážete si život vychutnať naplno, možno je načase aplikovať pravidlo s názvom „5×5“. Toto pravidlo hovorí, že ak narazíte na problém, chvíľu popremýšľajte, či na ňom bude záležať o 5 rokov. Ak nie, potom sa ním nestresujte viac ako 5 minút. Zaujímavé, čo poviete?

Napríklad premýšľate nad tým, či si podať prihlášku na vysokú školu. Otázka: Bude na tom záležať o 5 rokov? Určite áno. To znamená, že by ste mali pokračovať v premýšľaní nad touto vecou. Ale ak ste napríklad stratili niekde 10 eur, za 5 rokov na tom nebude záležať, takže to po piatich minútach úplne vypustite z hlavy.

Pravdou je, že počas dňa sa stretneme s minimom problémov, na ktorých bude záležať o 5 rokov. Možno je to hodina, týždeň, ale určite nie 5 rokov.

Každý deň sa rozčuľujeme nad triviálnymi vecami a často si necháme aj úplnou banalitou pokaziť celý deň. Niekto nás predbehne pri pokladni v supermarkete a my to v sebe nosíme počas celého dňa. Hovoríme o tom v práci, doma, pred priateľmi, čím ešte viac potvrdzujeme túto negativitu.

Ak ste sa v týchto vetách našli, potom je pre vás pravidlo 5×5 riešením. Treba si uvedomiť, že je to zručnosť, ktorá bude chcieť tréning a spočiatku vám to možno bude robiť problémy. No čím dlhšie budete toto pravidlo aplikovať, tým rýchlejšie sa dokážete povzniesť nad triviálnymi problémami.

Motivačná e-kniha plná myšlienok a rád, vďaka ktorým začneš žiť lepší život.

Komentáre