Warren Buffett a Mark Cuban sa zhodujú, že tento návyk vás dovedie k úspechu

Warren Buffett (Flickr)

Nemožno pochybovať o tom, že investor Warren Buffett a podnikateľ Mark Cuban dosiahli výnimočný úspech. Ako sa im to podarilo? Samozrejme, nie je za tým žiadna tajomná skratka, ale viacero faktorov. Okrem toho títo miliardári zdôrazňujú, že svoj čas investovali do jednoduchého návyku, ktorý im pomohol prekonať konkurenciu.

Tým návykom je čítanie.

„Takmer každý deň trávim čítaním viac ako tri hodiny,“ píše na svojom blogu americký biznismen Mark Cuban. Ako ďalej uvádza, väčšina ľudí si nenájde čas na to, aby získala vedomostnú výhodu. Cuban tvrdí, že ak by si vyhradil čas a načerpal informácie, ktoré sú aj vďaka internetu ľahko dostupné, dokáže získať výhodu v akomkoľvek technologickom biznise.

Aj Buffett rád číta, pričom tomuto návyku venuje veľkú časť svojho dňa. Ako tvrdí v dokumente „Becoming Warren Buffett“, dodnes trávi čítaním 5 alebo 6 hodín denne.

„Každý môže čítať to, čo čítam ja, podmienky sú rovnaké,“  uviedol Buffett.  „Sedí tam úplne sám vo svojej kancelárii a číta veci, ktoré môžu čítať všetci ostatní, ale páči sa mu tá myšlienka, že vyhrá,“ povedala v dokumente o Buffettovi jeho zosnulá manželka Susan Buffettová.

Ako sme si písali v tomto článku, väčšina self-made milionárov venuje svoj voľný čas čítaniu. Thomas Corley v priebehu piatich rokov analyzoval viac ako 200 self-made milionárov, pričom zistil, až 86 % z nich vo voľnom čase číta.

Na čítanie nedá dopustiť ani self-made milionár Kyle Taylor. Ako Taylor uvádza, počas týždňa sa môže zdať nemožné nájsť si čas na prečítanie knihy alebo zaujímavých článkov. Jeho rada v tomto prípade znie: nechajte si to na víkend. Ako hovorí, každá sobota je pre neho deň, kedy číta, počúva podcasty, prípadne si pozrie nejaký dokument.

Podľa informácií cnbc.com

E-kniha plná myšlienok a rád, vďaka ktorým začneš žiť lepší život.

Komentáre