Venuj sa v nedeľu týmto 7 činnostiam a tvoj ďalší týždeň bude ešte lepší

relax

Chcete do nasledujúceho týždňa vstúpiť plní energie, bez stresu a s úsmevom na tvári? Je to jednoduché. Stačí sa v nedeľu venovať nasledovným činnostiam a na budúci týždeň sa dôkladne pripraviť. Takže čo robiť v nedeľu, aby sme nasledovný týždeň hravo zvládli?

Kvalitný oddych

Víkend je určený na oddych, takže tento čas využi tak, aby si nabral dostatok síl na ďalší týždeň. Možno máš sedavú prácu a celý týždeň presedíš za počítačom, takže nedeľa je ideálny čas na to, aby si si zacvičil, zabehal, prípadne si zahral futbal či tenis s priateľmi. Vyskúšaj tiež jógu, wellness, siahni po zdravom a ľahkom jedle a hlavne sa kvalitne vyspi.

Stanov si ciele

Aby si vedel, ako sa má tvoj nasledujúci týždeň uberať, napíš si konkrétne ciele, ktoré chceš dosiahnuť. Nestačí na tieto ciele iba letmo myslieť, najlepšie spravíš, ak si ich zapíšeš a dáš im aj konkrétny termín. Napríklad:  Dokončenie zákazky ABC do stredy 20:00.

Príprava oblečenia a jedla

Keď sa v nedeľu rozhodneš, čo budeš počas budúceho týždňa každý deň nosiť, ušetríš tým mnoho času a vyhneš sa zbytočnému stresu. Napríklad budeš mať v utorok stretnutie s klientom a chceš si obliecť obľúbenú košeľu, takže sa ti nestane, že by nebola vypratá či ožehlená, pretože sa v nedeľu poctivo pripravíš.

Podobne sa priprav aj so stravou: buď si jedlo nachystáš do krabičiek alebo si rozvrhneš jedálniček.

Skontroluj kalendár

Nie je nič horšie, ako si uvedomiť, že máš v jedno poludnie 4 stretnutia, prípadne, že máš v jeden deň dokončiť 5 projektov.

Prekontroluj svoj kalendár a rozvrhni si nasledujúci týždeň tak, aby si to v pohode zvládol a nedostal sa pod zbytočný tlak a stres.

Čo delí úspešných ľudí od tých, ktorí o úspešnom živote iba snívajú?

Buď offline

Skús sa v nedeľu odpojiť od internetu a vyber sa do prírody alebo navštív blízkych. Prípadne si môžeš prečítať dobrú knihu alebo počúvať hudbu. Jednoducho skús aspoň na niekoľko hodín opustiť online svet a venuj čas iba sebe.

Uprac si

Ver, že ak budeš mať všetko upratané, bude sa ti pracovať oveľa lepšie. Keď máme neporiadok, nielenže sa zle cítime, ale sa nám aj horšie sústreďuje na úlohy. V nedeľu si preto vyhraď nejaký čas na to, aby si upratal svoj pracovný stôl, byt či kanceláriu.

Zhodnotenie týždňa

Nedeľa je tiež ideálny čas na to, aby si zhodnotil uplynulé dni. Prejdi si, čo sa ti v tomto týždni podarilo, prípadne čo by sa dalo spraviť lepšie a z čoho sa treba poučiť.

Komentáre