Nevyšlo vám niečo? Tešte sa!

Zlyhania patria k životu. Bez nich by sme nerástli, neprichádzali na nové veci a nemenili sa k lepšiemu. Určite ste v poslednej dobe spravili nejakú chybu aj vy, a nie je na tom vôbec nič zlé.

Sme ľudské bytosti, každý z nás robí chyby, pretože náš život je jeden pokus-omyl. Nedostali sme k nemu žiadny návod či mapu, takže chybiť je úplne ľudské a bežné.

Každá naša chyba je dôkazom toho, že sa zlepšujeme, pretože kto nerobí žiadne chyby, pravdepodobne sa nepokúša o nič nového a iba stojí na mieste. Chyby sú jednoducho dôkazom toho, že sa snažíme napredovať. Takže ak zlyháte, tešte sa z toho, že ste sa naučili niečo nové a že ste nabrali odvahu zistiť, či niečo funguje alebo nie.

„Víťazi sa neboja zlyhania. Porazení áno. Zlyhanie je súčasťou úspechu. Ľudia, ktorí nezlyhávajú, jednoducho bránia úspechu.“ – Robert Kiyosaki

Vďaka zlyhaniam sa nám otvárajú príležitosti naučiť sa nové veci, pomáhajú nám objaviť ďalšie spôsoby, ako riešiť určitý problém. Aj známy vynálezca Thomas Edison hovoril: Nezlyhal som, iba som našiel 10-tisíc spôsobov, ktoré nefungujú.

Ak sa bojíte zlyhaní, nikdy neprídete na to, či váš nápad funguje alebo nie. Je lepšie skúsiť a neuspieť , ako neskúsiť a celý život si vyčítať, že sme to aspoň neskúsili. Pokiaľ zlyháte, berte to ako odrazový mostík k vášmu cieľu, niečo, čo vás posunie vpred.

„Každá nepriazeň, každý neúspech a každý nepríjemný zážitok so sebou nesie semienko rovnako veľkého prospechu, ktoré sa môže ukázať ako požehnanie v prestrojení.” – Napoleon Hill

Takže nabudúce, ak neuspejete, nevnímajte to ako nešťastie či dokonca krivdu. Analyzujte túto chybu a poučte sa z nej, pretože môžu ukrývať veľmi cennú lekciu, ktorú práve potrebujete poznať.

Komentáre