20/20/20: pravidlo, s ktorým nakopneš svoj deň

S pravidlom 20/20/20 prišiel Robin Sharma, známy rečník a autor viacerých bestsellerov. Preslávil sa najmä knihou „Mních, ktorý predal svoje Ferrari“, z ktorej sa predalo viac ako 3 milióny výtlačkov.

Vo svojej knihe „Klub ranostajov“ Sharma opisuje pravidlo 20/20/20.

O čo ide?

20/20/20 predstavuje časové intervaly po 20 minút a hovorí nám, aby sme sa ráno:

20 minút venovali cvičeniu
– 20 minút plánovali a venovali sa sebareflexii
– 20 minút venovali rastu a zlepšovaniu sa

„Spôsob, akým začínaš svoj deň, silno formuje, ako produktívne ho prežiješ,“ píše Sharma.

Takže keď sa rozhodneš aplikovať toto pravidlo, svoj deň začínaš 20-minútovým cvičením. Môže to byť joga, strečing, posilňovanie či beh. Je to na tebe. Dôležité je, aby si rozhýbal svoje telo a rozprúdil v ňom krv. Navyše, cvičením v tele uvoľňuješ dopamín a serotonín, vďaka čomu sa cítiš šťastnejší.

Potom prejdi k sebareflexii a plánovaniu.  „Skontrolujte svoj ročný plán a hlboko sa zamyslite nad svojimi štvrťročnými cieľmi,“ navrhuje Sharma.

Zamysli sa nad tým, čo chceš dosiahnuť. Obráť sa k svojim myšlienkam a pocitom a ujasni si, kam sa chceš v živote posunúť.

Posledný 20-minútový blok venuj učeniu a osobnému rozvoju. Môže to byť čítanie autobiografie výnimočného človeka, počúvanie podcastu, prípadne si prejdi lekcie z nejakého online kurzu. Opäť je výber na tebe. Dôležité je, aby si 20 minút pracoval na svojom raste.

Takže ráno si vyhraď 60 minút a aplikuj tieto 3 bloky po 20 minút. Nielenže týmto spôsobom rozpumpuješ svoje telo, ale nakopneš aj svoju myseľ. Sprav si z tohto vzorca rannú rutinu a už v priebehu niekoľkých dní uvidíš, ako sa tvoj život pozitívne mení.

PS: Knihu Klub ranostajov nájdeš tu.

Komentáre