3 prekvapujúce dôvody, prečo je Jeff Bezos tak produktívny

Jeff Bezos (vľavo) Foto: Flickr

Zakladateľ Amazonu Jeff Bezos patrí medzi najbohatších ľudí sveta. Niet divu, že mnoho ľudí zaujíma, aké má tento muž návyky a ako manažuje svoj čas. Ako prezradil na jednom podujatí vo Washingtone, pri maximalizovaní svojej produktivity využíva tri kľúčové stratégie, ktoré niekoho môžu prekvapiť. Tu sú:

1. Veľa spánku

Rôzne štúdie preukázali, že dostatok kvalitného spánku prináša mnohé benefity. Umožňuje nám jasnejšie myslieť, pamätať si informácie či robiť rýchlejšie rozhodnutia. Pokiaľ sa dostatočne nevyspíme, výrazne sa oslabia viaceré schopnosti, ktoré potrebujeme v práci či v iných oblastiach nášho života. Klesá sústredenosť a schopnosť učiť sa, zhoršuje sa naša pamäť a rastie náladovosť.

Jeff Bezos si potrebu dostatočného spánku dobre uvedomuje. Chodí spávať skoro a vždy sa ubezpečí, že spí aspoň 8 hodín. „Myslím si, že je to lepšie. Mám viac energie a aj moja nálada je lepšia,“ uviedol miliardár.

2. Žiadne schôdzky pred 10:00

Na rozdiel od iných výkonných manažérov, Jeff Bezos venuje ráno sebe a svojim najbližším. Číta noviny pri dobrej šálke kávy a užíva si raňajky so svojimi deťmi. Pre niekoho to môže byť plytvanie časom, ale riaditeľ Amazonu sa tým pripravuje na svoj deň.

Aj Laura Vanderkam pre Fast Company píše, že príliš veľa ranných stretnutí so sebou viaže príležitostné náklady, pretože by sa dal tento čas využiť oveľa produktívnejšie. Bezos je známy tým, že schôdzky plánuje v čase od 10:00 do konca obeda.

Jeff Bezos (Flickr)

3. Len niekoľko rozhodnutí denne

Bezos ako výkonný riaditeľ tvrdí, že jeho hlavnou úlohou je spraviť len malý počet kvalitných rozhodnutí. „Ak spravím tri dobre rozhodnutia za deň, stačí to,“ tvrdí miliardár. Ako dodáva, vždy sa tieto rozhodnutia snaží spraviť čo najkvalitnejšie, ako sa len dá.

Neznamená to, že by rozhodnutia prijímal pomaly. Ako napísal v liste pre akcionárov v roku 2017, verí, že pre dynamickú a energetickú spoločnosť by sa mali prijímať kvalitné rozhodnutia s vysokou rýchlosťou.

Komentáre