3 prekvapujúce dôvody, prečo je Jeff Bezos tak produktívny

Zakladateľ Amazonu Jeff Bezos je v súčasnosti najbohatším človekom na svete.            Mnoho ľudí preto zaujíma, aké má tento muž návyky či ako manažuje svoj čas.

Ako prezradil na jednom podujatí vo Washingtone, pri dosahovaní produktivity využíva tri kľúčové stratégie, ktoré mnohých prekvapili. Tu sú:

1. Veľa spánku

Rôzne štúdie preukázali, že s dostatkom kvalitného spánku sa spája viacero pozitívnych účinkov. Umožňuje nám jasnejšie myslieť, pamätať si informácie či robiť rýchlejšie rozhodnutia. Pokiaľ sa dostatočne nevyspíme, výrazne sa oslabia viaceré schopnosti, ktoré potrebujeme v práci či v iných oblastiach nášho života. Klesá sústredenosť a schopnosť učiť sa, zhoršuje sa pamäť a rastie náladovosť.

Jeff Bezos si potrebu spánku dobre uvedomuje. Chodí spávať skoro a vždy sa ubezpečí,  že spí aspoň 8 hodín. „Myslím, že je to lepšie. Mám viac energie a aj moja nálada je lepšia,“ uviedol Bezos.

2. Žiadne schôdzky pred 10:00

Na rozdiel od iných výkonných manažérov, Jeff Bezos venuje ráno sebe a svojej rodine. Číta noviny pri dobrej šálke kávy a užíva si raňajky so svojimi deťmi.

Jeff Bezos so svojou ženou
Jeff Bezos so svojou ženou

Pre niekoho to môže byť plytvanie časom, ale riaditeľ Amazonu sa tým pripravuje na svoj deň. Aj Laura Vanderkam vo Fast Company píše, že príliš veľa ranných stretnutí so sebou viaže príležitostné náklady, pretože by sa dal tento čas využiť oveľa produktívnejšie.

Bezos je známy tým, že schôdzky plánuje v čase o 10:00 do konca obeda.

3. Len niekoľko rozhodnutí denne

Bezos ako výkonný riaditeľ tvrdí, že jeho hlavnou úlohou je spraviť len malý počet kvalitných rozhodnutí. „Ak spravím tri dobre rozhodnutia za deň, stačí to,“ tvrdí miliardár. Ako dodáva, vždy sa tieto rozhodnutia snaží spraviť najkvalitnejšie, ako sa dá.

Neznamená to, že by rozhodnutia prijímal pomaly. Ako napísal v liste pre akcionárov v roku 2017, verí, že pre dynamickú a energetickú spoločnosť by sa mali prijímať kvalitné rozhodnutia s vysokou rýchlosťou.

Komentáre