Prečo sú niektorí ľudia úspešnejší? Toto je krutá pravda, ktorú musíš prijať

Určite ste si už niekedy položili otázku, prečo sú niektorí tak úspešní a ja stále nič? Čím to je? Majú vrodený talent, alebo vysoké IQ? Alebo len mali šťastie?

Zdá sa nám, ako by to mali oveľa jednoduchšie, než my ostatní. Akoby im bol úspech prestretý na striebornom tanieri a oni si ho už len vychutnávajú.

Opak je však pravdou.

Najťažšia vec, ktorú musíš pochopiť znie: všetci, naozaj všetci na začiatku zlyhávajú. Každý sa o niečo pokúša, no zakopne a jednoducho to vzdá príliš skoro. Iba tí, ktorí to nevzdajú a vytrvajú, sú tí, ktorí uspejú.

V živote to vyzerá napríklad takto:

  • tvojich prvých 5 kníh budú prepadáky a nebudú sa predávať
  • tvojich prvých 30 verejných vystúpení bude veľmi zlých
  • tvojich prvých 50 kresieb bude vyzerať amatérsky

Možno si hovoríš, že tieto čísla sú len výmyslom. A áno, možno sú. Dôležité je však pochopiť, že všetko, s čím práve začínaš, pravdepodobne nebude hneď dokonalé. Budeš mať nepodarky, nezdary, zakopnutia, pády.. jednoducho zlyhania, no ty sa nimi nesmieš nechať odradiť. Akceptuj túto krutú pravdu a pamätaj, že pokiaľ to nevzdáš a vytrváš, uspeješ.

Inšpirovať sa môžeš aj týmito príbehmi:

Oprah Winfrey bola zo svojej prvej TV show vyhodená s odôvodnením, že nie je dosť dobrá. Prvú knihu Stephenovi Kingovi odmietlo 30 vydavateľstiev. Michael Jordan hral na strednej škole basketbal naozaj mizerne. Walt Disney dostal ako redaktor výpoveď, keďže podľa šéfredaktora nemal dostatok predstavivosti a nápadov. Spisovateľka J.K. Rowlingová poslala Harryho Pottera do 12 vydavateľstiev. Tie jej však odpovedali, že kniha je málo zaujímavá a neuspela by.

Myslíš, že to títo ľudia vzdali? Odpoveď poznáš.

lifehack.org

Komentáre