Prestaň si nahovárať, že na to nemáš

Možno máte podnikateľský nápad a chcete ho realizovať, no jediné, čo vás brzdí, sú vaše negatívne myšlienky.

Niekde v duchu si nahovárate, že to bude až príliš ťažké, že to nedokážete a popálite sa. Jednoducho povedané, jediným vašim obmedzením ste vy sami.

Áno, každý mal obavy, dokonca aj tí najväčší podnikatelia, ktorých produkty dnes dennodenne využívame. Každý z nich pociťoval strach, no čo je dôležité, nabrali odvahu a prekonali ho.

“Zistil som, že odvaha nie je neprítomnosť strachu, ale víťazstvo nad ním.” – Nelson Mandela

Musíte veriť, že na to máte, že to dokážete. Vymažte si z hlavy myšlienky typu „nedáš to, nie si dosť dobrý(á)“. Nedajte im žiadny priestor.

Neurobte tú chybu, že si vašu cestu zatarasíte hneď v mysli. Áno, je tu konkurencia a nebude to ľahké, no verte, že stojí to za to.

Možno ste si len stanovili príliš veľký cieľ, ktorý sa zdá nedosiahnuteľný a preto si myslíte, že to nedokážete. Stačí si tento cieľ „rozmeniť“ na drobné a zistíte, že jeho splnenie je oveľa jednoduchšie.

Tiež myslite na to, že dosiahnutie cieľa si vyžaduje určitý čas, počas ktorého zároveň nadobúdate potrebné vedomosti a zručnosti. Možno si teraz neveríte, no nezúfajte. Sebadôvera sa nadobúda krok za krokom, spoznávaním nových vecí a získavaním skúseností.

Čím skôr začnete na sebadôvere pracovať, tým skôr budete pripravení čeliť náročným obdobiam.

Jediné, čo musíte, je urobiť rozhodnutie a ZAČAŤ. Inak to nejde. Vyhrňte si rukávy a nebojte sa robiť chyby. Veď ako môžete vedieť, čo dokážete dosiahnuť, ak to nikdy neskúsite?

“Jediným spôsobom, ako začať, je prestať rozprávať a začať konať.” – Walt Disney

Komentáre