Rapper 50 Cent ohlásil bankrot. Toto môže byť jeden z hlavných dôvodov

Týždeň po tom, ako denník New York Times známeho rappera s prezývkou „50 Cent“ opísal ako umelca s výnimočnými podnikateľskými inštinktami, prišlo veľké prekvapenie, keďže 50 Cent včera ohlásil bankrot.

V pondelok rapper s vlastným menom Curtis James Jackson III predložil súdu potrebné dokumenty a požiadal o ochranu pred veriteľmi.

Ako píše portál Businessinsider.com, podľa právnikov ženy, ktorá len pred tromi dňami vyhrala súdny spor proti rapperovi, sa týmto snaží ochrániť pred platením odškodného vo výške 5 miliónov dolárov.

O čo ide? 50 Cent nedávno verejne publikoval erotickú nahrávku ženy menom Lastonia Leviston – tá má dieťa s rapperom Rickom Rossom, s ktorým 50 Cent vedie dlhoročný spor. Právnici Levistonovej uviedli, že erotickú nahrávku s posmešným komentárom 50 Cent zverejnil s cieľom ponížiť rivala Ricka Rossa.

Odškodné, ktoré teraz súd vymeral na 5 miliónov dolárov, sa pritom ešte môže zvýšiť. Ohlásením bankrotu a dokázaním, že je naozaj finančne v úpadku, sa americký rapper môže dočkať nižšieho odškodného.

Experti ale varujú, že aj keď sú jeho aktíva nižšie ako záväzky, neznamená to, že nemá dostatok prostriedkov na okamžité vyrovnanie s Levistonovou. Rapper pravdepodobne získa nejaký čas, no miliónovej pokute sa nevyhne.

Ešte v máji tohto roku bola hodnota majetku tohto rappera magazínom Forbes odhadovaná na 155 miliónov dolárov.

Komentáre