Tu je dôvod, prečo si miliardári na svoje superjachty inštalujú vodopády

Luxusné superjachty sa stávajú akýmsi „symbolom“ bohatstva. Mnohí milionári a miliardári si dnes kupujú takýto plávajúci superpalác, ktorý im umožňuje vychutnávať si prepych na mori.

Takéto lode disponujú špičkovými technológiami a ich interiér by zahanbil mnohé 5-hviezdičkové hotely. Mnohí boháči si radi priplatia a svoje jachty priam bláznivo doupravujú.

Potvrdzuje to aj Sara Gioanola, ktorá je manažérkou u holandského výrobcu superjácht Heesen Yachts. Pre portál businessinsider prezradila, že klienti sú obzvlášť nároční na jednu „vychytávku“, a to vodopády.

O aký vodopád sa jedná, môžete vidieť na snímke vyššie.

Gioanola tvrdí, že majitelia jácht ich nevyužívajú iba pre estetický účel. Takýto vodopád je možné využiť na rôzne účely. Ako uvádza, vodopády vyzerajú krásne, ale dokážu vytvoriť aj vodný transparent a v závislosti od množstva vody a prúdu aj akýsi osobný štít, ktorí majiteľov chráni pred paparazzmi. A ak ide o politikov či filmové hviezdy, je to reálna obava, dodáva Gioanola.

Ďalším účelom takýchto vodopádom je zábava, keďže môžu byť použité aj na projekciu filmov. Príklad vodopádu ako obrazovky môžete vidieť nižšie.

vodopad-obrazovka

superjachta-vodopad
 
Foto: HEESEN YACHTS

Komentáre