Realitný magnát Sean Conlon: Strach z chudoby ma ženie vpred

Sean Conlon (cnbc.com)

Sean Conlon je realitný magnát, ktorý pochádza zo skromnej, 7-člennej prisťahovaleckej rodiny. V živote to nikdy nemal jednoduché a už ako malý chlapec veľmi intenzívne vnímal finančné pomery jeho rodičov.

Chudoba, hroziaca exekúcia a strata strechy nad hlavou v Conlonovej mysli rezonuje dodnes.

„V tej chvíli som prisahal, že sa ja, ani moja rodina do takejto situácie už nikdy nemôžeme dostať, jednoducho sa o to postarám.“

Keď sa vo svojich 18 rokoch rozhodol odísť do Ameriky s 500 dolármi vo vrecku, jeho jeho najväčšou motiváciou strach z chudoby, ktorú zažíval v detstve.

Dodnes má pred očami tie okamihy, ako im exekútor klopal na dvere a vymáhal peniaze. Do Ameriky vkladal všetky nádeje a cítil, že práve to je miesto, v ktorom sa mu podarí zvíťaziť nad svojim strachom.

„Amerika je pre mňa krajina, v ktorej môžem niečo dosiahnuť a znamenať. Som veľmi hrdý, že som získal americké občianstvo,“ hovorí dnes tento úspešný podnikateľ.

Conlon sa dostal na vrchol najmä vďaka svojej trpezlivosti a oddanosti práci, ktorá jeho súperom chýbala. Nástupom na prestížnu školu, ako Harvard, Yale, alebo Wharton, sa ich úspech aj skončil. Nedokázali vytrvať a tvrdo pracovať tak ako Conlon.

Ako tvrdí, motivácia založená na strachu je hnacím motorom ľudí, ktorí v minulosti prekonali nejaké ťažkosti.

Privilegovaní podnikatelia berú všetky svoje úspechy za samozrejmosť. Domnievajú sa, že majú nárok na všetky úspešné projekty, kým Conlon  necítil nárok na nič, iba silnú motiváciu ísť vpred.

Sean je v súčasnosti veľmi úspešný, charizmatický a pragmatický človek, no aj napriek tomu v ňom stále drieme vnútorný strach z chudoby, ktorú už nechce nikdy zažiť. Strach ho jednoducho stále prenasleduje bez ohľadu na všetky jeho úspechy.

Poučte sa z príbehu tohto realitného magnáta, tvrdo pracujte, nič neberte ako samozrejmé a nesnažte sa zbaviť svojho strachu. Práve vaše obavy sú to najsilnejšie, čo vás ženie dopredu. Tak čo, dokážete to?

Podľa informácií cnbc.om

Komentáre