Jednoduchá činnosť, ktorá Richardovi Bransonovi pomáha s dosahovaním cieľov

Richard Branson (Twitter)

Pre tých, ktorí chcú naplno využiť svoj potenciál, má zakladateľ Virgin Group a miliardár Richard Branson radu, ktorá mu pomáha pri dosahovaní cieľov:

Písanie si poznámok.

Ako napísal na svojom blogu, nedokáže odhadnúť, kde by teraz bol, ak by pri sebe nemal pero a papier na zapísanie vlastných nápadov či nápadov iných ľudí. A to všetko v momente, ako sa k nemu tieto nápady dostali.

„Niektoré z najúspešnejších spoločností patriacich pod Virgin Group boli zrodené z náhodných momentov,“ píše Branson. „Ak by sme vtedy neotvorili svoje poznámkové zošity, nemuseli by tieto firmy vôbec vzniknúť.“

Branson hovorí, že za nárastom jeho najväčších Virgin spoločností ako Virgin Trains a Virgin America môže práve to, že v správny moment otvoril poznámkový blok a zapísal si náhodné myšlienky. Podnikateľ varuje, že „pokiaľ si nebudete svoje myšlienky zapisovať, môžu opustiť vašu hlavu skôr, ako vy opustíte miestnosť.“

Podľa jeho skúseností si ani mnoho ľudí vo vedúcich pozíciách nepíše poznámky. Dokonca si veľa ľudí myslí, že to je pod ich úroveň.

Branson si spomína na situáciu, keď sa v Južnej Afrike rozprával s manažérom, ktorý riadi jednu jeho nehnuteľnosť. Keďže si tento manažér nepísal poznámky, nakoniec nedokázal urobiť to, na čom sa s Bransonom dohodli. „Ak si veci nezapíšete, je naozaj jednoduché zabudnúť na to, čo sa povedalo – a v biznise sú to často práve detaily, ktoré robia veľké rozdiely pre vašich zákazníkov,“ hovorí Branson.

„Vždy majte pri sebe nejaký zápisník, píšte doňho všetko, čo by mohlo byť dôležité a keď budete mať čas, premýšľajte nad tým.“

Branson hovorí, že si vždy robil zoznamy vecí, ktoré by chcel dosiahnuť. Zatiaľ čo rozprávanie o cieľoch s priateľmi či rodinou môže pomôcť, Branson hovorí, že záleží iba na vás, či ich nakoniec dosiahnete. Ďalším trikom je stanovovať si krátkodobé, ale aj dlhodobé ciele. Vďaka tomu budete mať dobrý pocit počas cesty za veľkým cieľom.

„Ak si budete nastavovať denné ciele a vždy prejdete svojim zoznamom, môžete každý deň s uspokojením vyškrtnúť niektorú úlohu,“  vysvetľuje Branson. „To pomôže pri udržiavaní motivácie, ktorá je potrebná pri dosahovaní ešte väčších cieľov.“

Branson odporúča, aby ste si vyškrtávanie naozaj užívali. Zároveň je dôležité zoznam vždy dopĺňať a aktualizovať.

„Nezáleží na tom, aká veľká, malá, jednoduchá alebo komplexná je vaša myšlienka, vždy si ju radšej zapíšte. Ale nepíšte si poznámky iba preto, aby ste mohli povedať, že si ich píšete. Vždy sa k nim neskôr vráťte a premeňte ich na zmysluplné ciele,“ dodáva Branson.

Komentáre