Šéf Apple vstáva o 4:00. Takto vyzerá ranná rutina T. Cooka

Tim Cook
Tim Cook (Foto: Flickr)

Šéf multimiliardovej spoločnosti Apple Tim Cook rozhodne vie, ako získať náskok pred konkurenciou. Je totiž jedným z najúspešnejších lídrov, ktorí sa dennodenne zobúdzajú v skorých ranných hodinách. Tento 58-ročný pán v rozhovore pre Axios prezradil, že každý deň začína vstávaním z postele niečo pred 4:00.

A ako vyzerá celá jeho ranná rutina?

Hodinu po zobudení strávi každé ráno čítaním komentárov od používateľov produktov Apple. „Pomáha mi to sústrediť sa na externých ľudí, ktorí sú pre nás veľmi dôležití,“ hovorí Cook.

Potom si líder Applu dopraje chvíľu ranného cvičenia. „Chodím do posilňovne a hodinu cvičím, pretože mi to pomáha vysporiadať sa so stresom.“

Cook, ktorý sám seba opísal ako človeka posadnutého cvičením, svoj deň začína podobne ako ostatní úspešní a známi ľudia. V skutočnosti aj Oprah Winfrey, Mark Zuckerberg či Richard Branson priznali, že je veľmi dôležité vstať ráno skôr a zacvičiť si.

„Vážne pochybujem, že by som bol taký úspešný vo svojej kariére (a šťastný v osobnom živote), keby som neprikladal taký význam svojmu zdraviu a fitness,“ napísal miliardár Richard Branson vo svojom blogovom príspevku.

A na rozdiel od väčšiny známych ľudí, Cook sa snaží obmedziť aj čas, ktorý strávi využívaním svojho mobilného telefónu. Veľmi mu v tom pomáha funkcia Screen Time.

„Počet mojich upozornení sa znižuje, počet mojich zdvihnutí telefónu sa znižuje a to len vďaka tomu, že sme túto funkciu zabudovali do operačného systému a vedeli sme, čo robíme,“ povedal pre Axios.

V októbri, Chris Bailey, autor knihy Hyperfocus: How to Be More Productive in a World of Distractions, prezradil niekoľko tipov pre tých, ktorí sa snažia bojovať so závislosťou na smartfónoch.

Patrili k nim rady ako nastavenie mobilu do odtieňov šedej alebo zapnutie režimu lietadlo na niekoľko hodín denne. Podľa Baileyho, každou minútou, kedy zvíťazíte nad rozptýlením mobilom, získavate 10 produktívnych minút naviac.

Podľa informácií cnbc.com

Komentáre