Začnite myslieť pozitívne. 7 tipov, ako na to

pozitívne myslenie

Je pre vás ťažké v súčasnej dobe myslieť pozitívne? Skúste to. Výhody pozitívneho myslenia sú obrovské. Pozitívny stav mysle vedie k lepšej nálade, väčšej energii a k ​​väčším šanciam, že dosiahnete to, čo chcete. Ak sa snažíte o pozitívne myslenie, no nedarí sa vám to, môžete sa inšpirovať nasledovnými tipmi.

1. Začnite deň pozitívnymi myšlienkami

Ak hneď ráno svoju myseľ naplníte pozitívnymi myšlienkami, v rovnakom duchu sa bude niesť aj zvyšok vášho dňa. Môžete si vizualizovať úspech a predstavovať si, že sa vám podarilo naplniť všetky sny, prípadne môžete nahlas vysloviť a precítiť tieto pozitívne afirmácie.

Alebo si môžete pripomenúť situáciu, v ktorej ste sa cítili naozaj dobre, v ktorej ste boli skutočne šťastní a bezstarostní. Skúste ju opäť precítiť a užiť si túto pozitívnu chvíľu.

2. Uvedomte si, že je to o vašom postoji k veciam

Je to predovšetkým naše subjektívne hodnotenie, ktoré robí veci pozitívnymi alebo negatívnymi. To, či ste šťastní, závisí vo veľkej miere od kvality vašich myšlienok. Bez ohľadu na to, aká je vaša situácia, každá minca má dve strany. Je iba na vás a vašom postoji, či sa budete pozerať na veci negatívne alebo pozitívne. Ak ste doteraz všetko vnímali len z tej horšej stránky, zmeňte svoj postoj a uvedomte si, že z každej situácie sa dá vyťažiť niečo pozitívne.

3. Sústreďte sa na to, čo môžete zmeniť

Mnoho ľudí míňa obrovské množstvo energie a myšlienok na veci a situácie, ktoré nedokážu zmeniť. Smerovanie vašej pozornosti na okolnosti, ktoré nemôžete zmeniť, vás iba oberá o energiu. Keďže v takýchto situáciách nedokážete konať, iba reagovať, automaticky to vedie k negatívnym myšlienkam a vnútorným blokádam.

4. Zdieľajte pozitívne chvíle

Pozitívne veci sú všade okolo nás, vôbec to nemusí byť nič veľkolepé. Niekedy úplne stačí, ak sa dobre vyspíte. Tieto pocity pošlite ďalej. Môžete tak predĺžiť vaše pozitívne pocity a zároveň ovplyvniť aj pocity niekoho iného. Môžete sa usmievať alebo vyhadzovať ruky do vzduchu. Ak je niečo, v čom sa cítite skvele a čo by podľa vás vyvolalo skvelý pocit aj u ostatných, zdieľajte to široko-ďaleko.

5. Trénujte vďačnosť

Áno, existuje veľa vecí, kvôli ktorým by ste mohli byť nešťastní, ale existuje aj nekonečné množstvo vecí, z ktorých môžete byť šťastní. Je len na vás, na ktoré veci sa zameriate. Jedným zo spôsobov, ako trénovať svoj mozog, aby sa viac sústredil na pozitívne veci vo vašom živote, je praktizovať vďačnosť. Vyjadrením vďačnosti nachádzame väčší zmysel a pokoj v našom každodennom živote.

6. Zbavte sa negatívnych ľudí

To, či sme pozitívni alebo negatívni, závisí aj od ľudí okolo nás. Ak sa neustále stretávate s ľuďmi, ktorí sa na všetko sťažujú a fňukajú, potom tento negatívny postoj ovplyvní aj vás. A naopak, veselí a pozitívne naladení ľudia nás môžu urobiť šťastnejšími. Dávajte si preto pozor, akým typom ľudí sa obklopujete.

7. Čítajte pozitívne knihy

O pozitívnom myslení a o šťastí sa dá napísať oveľa viac, než sa zmestí do jedného článku. Preto si z času na čas prečítajte knihy o pozitívnych témach, prípadne si vypočujte nejaký motivačný podcast.

Komentáre