Ako dosiahnuť bohatstvo? Toto radí 177 milionárov

Strom každým dňom narastie o maličký kúsok, ale zmenu jeho veľkosti nemožno vidieť na každodennej báze. Veľký rozdiel uvidíme až po niekoľkých rokoch, keď si porovnáme fotografie starého a súčasného stromu. Inak tomu nie je ani v prípade bohatstva milionárov. Každý deň sa maličkými krokmi približujú k svojmu cieľu, ktorým je finančná sloboda. A podobne ako v prípade stromov, ani oni nevidia zmeny hneď, ale až po určitom čase.

Väčšina ľudí však vidí iba konečný výsledok – milionára, ktorý je na vrchole svojho úspechu. Okamžite túžia odhaliť tajomstvo jeho úspechu a životnej cesty za bohatstvom.

Ako ste sa stali bohatými? Presne túto otázku položil Tom Corley 233 bohatým ľuďom, pričom 177 z nich boli self-made milionári. Corley ich odpovede zaznamenal a popísal v niekoľkých svojich publikáciách. Jedna z najznámejších nesie názov „Rich Habits“ (v preklade „Bohaté návyky“). Zoznámte sa s návykmi, ktoré v odpovediach milionárov zazneli najčastejšie a ktoré týmto ľuďom dopomohli k úspechu a bohatstvu. Tu sú:

1. Každý deň si vyhraďte minimálne 30 minút na učenie sa nových vecí.

2. Budujte si dobré vzťahy s úspešnými osobnosťami, ktoré sú pre vás inšpiráciou.

3. Zdokonaľujte sa a neustále rozvíjajte, popri tom však nezabúdajte na spätnú väzbu od ľudí, pre ktorých ste inšpiráciou vy sami.

4. Pozorne počúvajte a realizujte rady mentorov. Môžu vám pomôcť dosiahnuť stanovené ciele.

5. Nezabúdajte každý deň cvičiť aspoň 30 minút, vďaka čomu zostane v kondícii nielen vaše telo, ale aj mozog. V práci budete produktívnejší a kreatívnejší.

Cvičenie

6. Jedzte zdravo, pravidelne, posuniete tým vaše kognitívne funkcie na vyššiu úroveň.

7. Keď sa vám do cesty postavia problémy a prekážky, neodkladajte ich ale riešte. Počítajte s tým, že mnohokrát to bude aj na úkor času stráveného s rodinou a kamarátmi.

8. Tvrdo pracujte a získajte tzv. pozitívny mentálny nadhľad, vďaka ktorému budete presne vedieť, kam smerujete a čo všetko pre to musíte urobiť.

9. Míňajte menej ako zarobíte a svoje úspory sa snažte čo najlepšie investovať. Čítaj tiež: Jednoduché spôsoby, ako ušetriť

10. Zameriavajte sa iba na jeden konkrétny cieľ. Keď ho dosiahnete, stanovte si ďalší. Postupujte systematicky a premyslene.

Čo delí úspešných ľudí od tých, ktorí o úspešnom živote iba snívajú?

11. Kontrolujte svoje emócie, obzvlášť pri stretnutiach s inými ľuďmi, prípadne obchodnými partnermi.

12. Ku všetkým sa správajte s úctou a rešpektom. V prípade, že vás niekto osočuje, držte si od neho odstup. Negatívni ľudia vás obmedzujú a ťahajú ku dnu.

Množstvo ľudí hľadá spôsoby, ako čo najrýchlejšie uspieť a vyššie uvedené rady považujú za nudný zoznam vecí, ktoré v skutočnosti nefungujú. Ide však o každodenné činnosti, ktorými sa pomaly, krok po krôčiku priblížite k stanoveným cieľom. Musíte hlavne vytrvať a veriť, že po čase vaša snaha prinesie svoje ovocie.

Podľa informácií cnbc.com

Komentáre