Toto je zručnosť č. 1, ktorá mi pomohla uspieť, hovorí herec Ryan Reynolds

Ryan Reynolds
Ryan Reynolds (Foto: Wikimedia)

Konflikty sú neoddeliteľnou súčasťou našich životov. Každý človek má svoj vlastný prístup k riešeniu konfliktných situácií. Kým niekto sa im snaží vyhnúť, iní ich dokážu efektívne riešiť a využiť ako motiváciu. Aj známy herec Ryan Reynolds hovorí, že práve schopnosť riešiť konflikty považuje za dôležitú zručnosť, ktorá mu pomohla uspieť. Ako prezradil na konferencii Indeed FutureWorks, práve to, že sa naučil riešiť konflikty efektívne, mu pomohlo zlepšiť život.

Táto hollywoodska hviezda má vo filmoch často rolu drsných vodcov, ktorí riešia jeden konflikt za druhým, avšak nie tým najlepším spôsobom. V reálnom živote to má úplne inak. Keď sa Reynolds dostane do konfliktu, namiesto toho, aby sa snažil hádku silou-mocou vyhrať a druhú osobu poraziť, snaží sa do nej vcítiť. Snaží sa vcítiť do toho, čo druhý človek hovorí a dáva mu najavo, že ho aktívne počúva. Ako dodáva, vďaka tomu sa stanú spojencami, nie protivníkmi.

Ryan Reynolds (Foto: Flickr)

Dôvod, prečo je táto stratégia taká účinná, je jednoduchý, hovorí Reynolds: „Nemôžete riešiť problémy s druhými ľuďmi, pokiaľ im nerozumiete.“  Zručnosť efektívne riešiť problémy považuje za vodcovskú vlastnosť, ktorá zlepšila azda každý aspekt jeho života. Všetko sa to stalo vtedy, keď sa o riešení konfliktov dozvedel na workshope. Na ten sa dostal ako 20-ročný takpovediac „z rozmaru“, keďže sa v tej dobe cítil stratený a nahnevaný. Ako hovorí, chcel to zmeniť, no nečakal, že mu to naozaj pomôže.

Čítaj tiež: Potrebuješ prekonať stres? Vyskúšaj tieto 3 techniky

Riešenie konfliktov je proces ukončenia sporu a dosiahnutia dohody. Pre hereckú hviezdu je to o vcítení sa do ľudí, pričom kľúčové je aktívne počúvanie a prejav uznania. Riadenie a riešenie konfliktov si vyžaduje emocionálnu zrelosť, sebakontrolu a empatiu. Môže to byť zložité, frustrujúce a dokonca desivé, ale prináša to úspech. A Ryan Reynolds úspešným bezpochyby je. Okrem herectva je aj producentom, scenáristom a podnikateľom, ktorý vybudoval značky ako Aviation American Gin, Mint Mobile a Maximum Effort. Spravuje tiež filmovú produkčnú spoločnosť a digitálnu marketingovú agentúru. Podľa magazínu Forbes sa hodnota jeho majetku odhaduje na 71,5 milióna dolárov.

Zdroje: cnbc.com; usmagazine.com;

Komentáre