Chcete dosiahnuť úspech? Pošlite každý týždeň týchto 6 emailov

E-mail dnes považujeme za samozrejmosť, ktorá sa stala súčasťou každodennej komunikácie. Doslova automaticky otvárame svoje e-mailové schránky, skrolujeme novou poštou a odosielame odpovede.

Scott Mautz, ktorý má viac ako 30-ročné skúsenosti v podnikaní, vo svojom článku opisuje 6 e-mailov, ktoré by ste mali počas týždňa odoslať. Ide o 6 správ, ktoré dokážu zvýšiť vaše šance na úspech.

Email so zhrnutím

Možno sa v práci pravidelne zúčastňujete rôznych porád a stretnutí, pričom po ich ukončení by bolo vhodné zhrnúť ich obsah. Síce sa počas neho účastníci zhodnú na určitých záveroch a ujasnia si, čo treba robiť ďalej, niekedy toho jednoducho môže byť naozaj veľa.

Tým, že do jedného mailu zhrniete výsledky stretnutia a ďalší postup, ukážete svoj proaktívny prístup k práci a zároveň ostatným dáte niečo, od čoho sa ako kolektív môžete odraziť ďalej.

Email pre seba samého

Áno, čítate dobre. Posledný mail, ktorý v piatok na konci dňa odošlete, bude pre vás. Veľkými písmenami do predmetu správy napíšte jednu z vašich pozitívnych vlastností. Keď sa po víkende vrátite, prvá vec, ktorú v e-mailovej schránke uvidíte, bude napríklad „VYTRVALOSŤ“ alebo „PRODUKTIVITA“.

Bude to príjemná pripomienka toho, čo si chcete počas najbližšieho týždňa udržať. Každý týždeň môžete slovo zmeniť, prípadne môžete zvoliť nejaký motivačný citát. Je to len na vás.

Email ocenenia

Ak si každý týždeň nájdete čas na spísanie jedného emailu, v ktorom príjemcovi pripomeniete, prečo si ho ceníte a vážite, zmeníte tým k lepšiemu hneď dva životy. Zaručene to prinesie dobrý pocit obom stranám.

Uvidíte, že vaše vzťahy s kolegami, alebo inými ľuďmi, ktorým sa rozhodnete napísať, sa aspoň o kúsok zlepšia. Bohužiaľ, na vyjadrenie pocitov písomnou formou sa už dávno zabudlo. Avšak o to úprimnejšie bude váš email pôsobiť.

Email s poďakovaním

Podobný predchádzajúcemu, ale predsa len v niečom iný. V tomto e-maili sa zamyslite nad tým, kto vám za posledný týždeň v niečom pomohol. Možno si dotyčný vyhradil čas na to, aby vám dal feedback k vašej práci, alebo vám iba pomohol opraviť tlačiareň práve vtedy, keď ste nič nestíhali.

Dôležité je byť špecifický a poďakovať za nejakú konkrétnu vec. Oni už na to pravdepodobne zabudli, pretože to pre nich nič neznamenalo. Avšak práve prejavením vďaky môžete ovplyvniť to, ako o vás budú ľudia v budúcnosti premýšľať.

Email zameraný na rozvoj

V jednom e-maili sa zamerajte na niečo, čo vám môže pomôcť rozvíjať sa. Napíšte mentorovi, poproste niekoho o feedback k práci, opýtajte sa otázku, nad ktorou si dlhšie lámete hlavu… nezáleží na tom, čo konkrétne to bude. Dôležité je, že odpoveď vám umožní posunúť sa v niečom ďalej.

Email bez dôvodu

Viacero výskumov ukázalo, že úspech človeka závisí od kvality jeho vzťahov a pocitu radosti. Práve preto treba na vzťahoch pravidelne pracovať.

Či už napíšete kolegovi alebo kamarátovi, ktorého ste pred pár rokmi stretli na dovolenke a dlho ste s ním neboli v kontakte, je to len na vás. Jednoducho napíšte mail bez konkrétneho dôvodu. Posilní to vaše vzťahy s ostatnými a to povedie ku šťastiu.

Namiesto 6 mailov, ktoré nemajú žiadny reálny zámer, skúste napísať práve týchto 6. Stlačenie tlačidla „odoslať“ nikdy nebolo také príjemné, ako pri vyššie spomínaných emailoch.

Spracované podľa informácií inc.com

Komentáre