7 jednoduchých návykov, ktoré vám pomôžu uspieť

Ak pravidelne čítate články z oblasti osobného rozvoja, potom určite viete, že jedným z najdôležitejších pravidiel úspechu je budovanie správnych návykov.

Neodkladajte nič na neskôr, pracujte na svojich cieľoch a začnite si už dnes osvojovať činnosti, ktoré vám pomôžu na ceste za úspechom.

O aké návyky ide?

Naučte sa požiadať o pomoc

V živote čelíte a ešte aj budete čeliť rôznym prekážkam, no nie všetky dokážete prekonať bez pomoci druhých. Nebojte sa teda  požiadať o pomoc a využiť služby odborníkov v danej oblasti.

Výmenou za vašu investíciu bude ušetrený čas, ktorý môžete použiť na rozvoj ďalších zručností. Navyše sa konečne pohnete z miesta, a budete môcť napredovať rýchlejšie, než ste pôvodne predpokladali.

Naučte sa konať

Môžete mať množstvo skvelých nápadov, no pokiaľ nezačnete s ich realizáciou, zostanú zabudnuté niekde v “šuflíku” či v hlave.

Konajte, plňte si ciele, sny, plány…Aktivita je tým správnym kľúčom k úspechu. Nepotrebujete žiadnu motiváciu, stačí prekonať status „lenivca“.

V tom vám na začiatku pomôžu aj tieto kroky:

  • Každý deň si prečítajte aspoň jeden hodnotný článok a poznatky z neho aplikujte do praxe
  • Pozrite si nejaké vzdelávacie video a opäť prakticky zúročte tieto vedomosti
  • Prečítajte si 20 strán knihy a to, čo vás najviac zaujme, zrealizujte

Jednoducho robte každý deň niečo malé. Začnite napríklad hneď dnes. Uvidíte, že časom začnete robiť realizovať oveľa viac vecí, ako ste plánovali. Zvyknete si viac konať, ako iba snívať a otvoria sa vám nové dvere úspechu.

Naučte sa vystúpiť z komfortnej zóny

Ľudia majú prirodzene často pochybnosti a obavy. Vyhýbajú sa práci na náročných veciach, ktoré ich nútia vystúpiť zo svojej komfortnej zóny.

Nie sú pripravení robiť zmeny vo svojom živote. Na ceste za úspechom však platí zlaté pravidlo: Čím viac vecí robíte, tým lepší výsledok dosiahnete. Až vtedy si uvedomíte, že tie najťažšie veci prinášajú najväčší úspech. Vaše myslenie sa výrazne zmení a vy budete rásť nielen fyzicky, ale najmä osobnostne.

Naučte sa meditovať

Vedeli ste, že mnohí úspešní ľudia každý deň meditujú? Meditácia nie je len pre “zvláštnych” ľudí, ktorí hľadajú zábavku. Práve naopak, pomáha prekonávať stresové situácie a premýšľať jasnejšie a rozvážnejšie. Stačí denne iba 5 minút a uvidíte, ako sa váš život a myslenie posunie vpred.

Naučte sa hovoriť nie

V živote často robíte veci, ktoré v skutočnosti ani nechcete. Predpokladáte však, že tým niekomu spravíte radosť, avšak kvôli tomu nemáte čas na seba.

Niektorí ľudia nerešpektujú to, že ich uprednostňujete, práve naopak, žiadajú ešte viac. Naučte sa hovoriť „nie“. Neznamená to, že z vás bude sebec. Znamená to, že chcete pracovať aj na vlastnom sebarozvoji.

Určite sa vám nepodarí prozoznať koho treba odmietnuť a koho nie, ale časom získate skúsenosti a zvyknete si hovoriť ľuďom „nie“.

Naučte sa sledovať všetky svoje aktivity

Nemáte čas na dôležité veci? Zmeňte to a začnite sledovať všetko, čo robíte. Značte si jednotlivé aktivity a vyhodnocujte mieru ich naplnenia.

Nielenže takto zefektívnite svoj harmonogram, ale nájdete tiež spôsoby, čo robiť efektívnejšie.

Naučte sa prevziať za svoje konanie zodpovednosť

Jeden z najťažších návykov z celého zoznamu, avšak ten najdôležitejší. Prestaňte za svoje problémy, zlyhania a omyly obviňovať iných. Začnite kriticky myslieť a hodnotiť.

Ak sa vám teda niečo nepodarí, priznajte si chybu a snažte sa ju napraviť. Prevezmite kontrolu nad situáciou a prijmite zodpovednosť za svoj život, vzťahy a úspech.

Ak neustále hľadáte motiváciu, alebo sa spoliehate na šťastie, rozhodne nebudete úspešní. Úspechy sa dosahujú každodennou prácou a tými správnymi návykmi.

Ktorý z uvedených návykov považujete za najdôležitejší? Prípadne máte iný zvyk, ktorý vám pomohol na ceste k úspechu? Podeľte sa sním v komentári pod článkom.

Komentáre