Milionár hovorí: toto je jedna z najväčších chýb, akú som kedy urobil

Grant Cardone
Grant Cardone (businessinsider.com)

Meno Grant Cardone je vám možno známe z nášho predošlého článku: Milionár vysvetľuje, prečo prácou 40 hodín týždenne nezbohatnete.

Je to self-made milionár a uznávaný expert v oblasti nehnuteľností, leadershipu a sociálnych médií. Má 5 firiem, ktoré generujú ročné príjmy viac ako 100-miliónov dolárov.

Ako píše v článku pre portál Entrepreneur, zbohatnúť a stať sa milionárom je dnes tabu. Avšak nemalo by byť, pretože je to možné. Ako sám dodáva, najväčšou finančnou chybou, akú kedy urobil, bolo, že nemyslel dostatočne vo veľkom.

„Odporúčam vám cieliť na viac ako 1 MILIÓN,“ píše Cardone. „Neexistuje žiadny nedostatok peňazí, existuje len nedostatok ľudí, ktorí myslia dostatočne vo veľkom,“ tvrdí self-made milionár.

Aj Steve Siebol, ktorý dlhé roky analyzuje správanie bohatých ľudí, zistil, že títo ľudia si stanovujú vysoké očakávania a neboja sa premýšľať vo veľkom.

Takže pokiaľ sa chcete stať milionárom, zamerajte sa na získanie 10 miliónov, nie na 1 milión.

„Myslieť si, že nemôžete zbohatnúť je absurdné, pokiaľ si uvedomíte, že v obehu je 41 biliónov dolárov,“ tvrdí Cardone. Peňazí je totiž dosť, no ľudí, ktorí by chceli získať veľa peňazí, tých je málo.

Cardone viackrát priznal, že jeho finančný stav sa úplne zmenil, keď si uvedomil, že jediný nedostatok je v jeho mysli.

Komentáre