15 webstránok, vďaka ktorým si dokážeš zarobiť

Hľadáš možnosti, ako si privyrobiť? Či už študuješ, máš prácu na plný úväzok alebo si na materskej, peniaze navyše sa zídu vždy.

Nižšie ti predstavujeme 15 webstránok, prostredníctvom ktorých dokážeš zarábať z pohodlia domova či odkiaľkoľvek zo sveta. Môžeš predávať svoje vedomosti, byť virtuálnym asistentom alebo ponúkať rôzne drobné služby, ako je návrh vizitiek alebo písanie článkov.

1. Spare5 – máš práve voľnú hodinku? Zarob si plnením rôznych drobných úloh. Môžeš pracovať cez počítač alebo mobilnú aplikáciu a zaplatené dostaneš cez Paypal.

Objednávatelia ako Microsoft, Pinterest či GoPro cez túto platformu hľadajú ľudí na plnenie drobných úkonov, ako je napríklad komentovanie obrázkov, priraďovanie kľúčových slov k fotkám alebo priradenie obsahu k zvukovým súborom.

Spare5

2. Textbroker – je tvojou vášňou písanie?  Tak potom oceníš tento web. Je to trhovisko, v ktorom sú zaregistrovaní autori a záujemcovia o texty z celého sveta.

Medzi odberateľov textov patria veľké aj malé firmy, rôzne webstránky, eshopy ale aj vydavateľstvá. Čím je tvoj obsah lepší, tým viac si dokážeš privyrobiť.

textbroker

3. Lobster – tento londýnsky projekt ti umožní speňažiť fotografie či videá z tvojich účtov na sociálnych sieťach. Môžeš tak predať fotku zo svojho Instagramu za 1 dolár alebo video za 8 USD.

4. 123RF – svoje fotografie alebo vektorové ilustrácie môžeš predávať aj cez 123RF. Stačí si vytvoriť účet ako prispievateľ, nahrať svoje vydarené fotky a keď si niekto tvoju fotografiu stiahne, dostaneš zaplatené.

fotografovanie

5. Skillshare – zdieľaj svoju vášeň a znalosti s miliónmi študentov po celom svete. Stačí vytvoriť online kurz, nahrať ho sem a dostaneš zaplatené vždy, keď do tvojej „triedy“ niekto vstúpi.

Získaš nielen možnosť privyrobenia, ale aj zaujímavý pasívny príjem. Ako na stránkach píše Skillshare, môžeš vyučovať v rôznych oblastiach, či už je to fotografovanie, dizajn, písanie alebo hudba.

6. Remote OK – Pokiaľ hľadáš job na diaľku, no stále si ho nenašiel, vyskúšaj túto stránku. Portál ponúka množstvo prác, ktoré vieš vykonávať odkiaľkoľvek. Stačí ti len notebook a pripojenie na internet.

7. Fiverr – celosvetovo známy portál na mikroprácu. Môžeš tu predávať rôzne mikroslužby – stačí si nastaviť cenu a predávať to, čo vieš. Môžeš ísť o tvorbu loga, preklady, strih videa atď.. Kategórií je tu naozaj mnoho.

Portál fiverr

8. Jaspravim.sk – je to podobný princíp ako na Fiverr, no ide o slovenskú stránku a nájdeš tu hlavne slovenských zákazníkov. Môžeš ponúkať preklady, písanie článkov, tvorbu webstránok alebo dizajn vizitiek.

9. Codementor – si dobrý v programovaní? Potom sa ti bude páčiť práve táto platforma, prostredníctvom ktorej môžeš pomáhať ostatným vývojárom.

10. Podia.com – prostredníctvom tejto platformy môžeš predávať nielen svoje kurzy, ale aj webináre či rôzne súbory ako sú audioknihy, checklisty a podobne.

Podia.com

11. Upwork – pokiaľ si freelancer, čiže poskytuješ rôzne drobné služby na diaľku, využiť môžeš aj portál Upwork. Môžeš ponúkať písanie textov, vývoj aplikácií alebo byť virtuálnym asistentom.

12. Alamy.com – svoje obrázky či fotografie môžeš predať aj na Alamy.com. Stačí sa zaregistrovať ako prispievateľ, následne nahráš fotky a počkáš, kým ich skontroluje tím na kontrolu kvality. Keď budú tvoje fotky schválené, môžeš k ním pridať popis a predávať ich.

13. TextMaster.com – platforma TextMaster združuje copywritterov a prekladateľov na voľnej nohe. Ak to vieš so slovami, rád píšeš, prípadne vieš dobre prekladať, tento web stojí za pozornosť

Písanie textov

14. Photoshelter.com – na správu a predaj svojich digitálnych aktív môžeš využiť projekt Photoshelter. Cez tento nástroj si môžeš vyklikať vlastnú webstránku, pridať na ňu svoje portfólio s fotografiami a predávať ich.

15. Hired.com – na záver tu máme portál Hired, na ktorom sa neuchádzaš o ponuky ty, ale firmy oslovujú teba. Je to jednoduché – vytvoríš si profil a odprezentuješ svoje schopnosti, ktoré môžeš prenajať viac ako 10-tisíc firmám.

Komentáre