5 smiešnych presvedčení, ktoré zabíjajú tvoj úspech

Možno to poznáte: máte množstvo schopností, energie či talentu, no vo vašej mysli sú zakorenené presvedčenia, ktoré vás vedome alebo nevedome limitujú. Pokiaľ im uveríte a podriadite sa im, môže to sabotovať váš úspech.

Verte vo svoj potenciál a využite ho. Možno je to práve týchto 5 obmedzujúcich presvedčení, ktoré vám bránia v dosiahnutí cieľa. Zbavte sa ich.

1. Nemám dosť peňazí

Robert Kiyosaki raz povedal: “Dnes nepotrebujete peniaze na to, aby ste zarobili ďalšie peniaze. Jednoducho potrebujete znalosti!”

Ak sa bojíte do niečoho pustiť s presvedčením, že nemáte dosť peňazí, rýchlo si to vyhoďte z hlavy. Existuje množstvo biznisov, ktoré sa dajú rozbehnúť s malým vstupným kapitálom, napr. založenie blogu, zarábanie na YouTube alebo affiliate marketing. Pozri viac tu: Nápady na podnikanie

2. Nemám vysokú školu

Vážne si myslíte, že bez vysokej školy nemôžete uspieť? Samozrejme, vysoká škola je výhodou a pomáha, no nie je to nevyhnutnosť. Pozrime sa na takého miliardára Richarda Bransona, ktorý je dokonca dyslektikom. Alebo Gates a Steve Jobs, ktorí vysokú školu nedokončili. Vzdelanie nemusíte nadobudnúť iba v škole, dôležité je samovzdelávanie a neustály rast. Ako raz povedal Jim Rohn: „Formálne vzdelanie ti zabezpečí prežitie, samovzdelávanie ti prinesie bohatstvo.“

3. Musím ešte počkať

Čakáte na tú správnu chvíľu? Chyba. Pretože tá správna chvíľa nikdy nepríde. Existuje mnoho ľudí, ktorí si hovoria: „Raz to príde, raz začnem..raz sa do toho pustím..“. Žiadne také. Začnite teraz, pretože z niekedy neskôr sa väčšinou stáva nikdy.

4. Nemám na to schopnosti

Myslíte si, že lídri sa lídrami rodia? Nie, stávajú sa nimi. Nenahovárajte si niečo ako „ja na to nie som stvorený“. Väčšinu zručností, ktoré potrebujete na rozbehnutie úspešného podnikania, sa dokážete naučiť. Dôležité je chcieť a namiesto výhovoriek hľadať možnosti, ako sa to dá.

Motivačná e-kniha plná myšlienok a rád, vďaka ktorým začneš žiť lepší život.

5. Mám záväzky

Poznáte film Šťastie na dosah? Určite áno. Chris Gardner, podľa ktorého je tento inšpirujúci filmový kúsok natočený, mal povinnosti a zodpovednosť, no aj napriek tomu, že so synom ostal sám, dokázal si naplniť sen. Ak máte deti a rodinu, je to ešte väčší dôvod na to, aby ste sa stali úspešnejšími a bohatšími.

Komentáre