6 aplikácií, ktoré ti pomôžu zvýšiť produktivitu

Existuje niekoľko mobilných aplikácií, vďaka ktorým človek dokáže pracovať efektívnejšie. Pomáhajú nám organizovať úlohy, uchovávať nápady, evidovať čas strávený nad úlohami.

Hneď, ako tieto aplikácie vyskúšate, zistíte, že sú z hľadiska produktivity naozaj dobrými pomocníkmi.

Takže pokiaľ chcete vašu produktivitu posunúť na vyšší level, týchto 6 aplikácií neprehliadnite:

Google Keep (Web, Chrome, Android, iOS)

Pripomínate si svoje nápady alebo motivačné citáty papierikmi prilepenými na monitore? Ak áno, asi viete, že po určitom čase sa ich nazbiera príliš veľa a je v nich zbytočný neporiadok. Riešením je aplikácia Google Keep, ku ktorej máte prístup z PC aj mobilnej aplikácie.

Jej hlavným účelom je pomôcť vám s organizáciou poznámok, ktoré potrebujete popri práci rýchlo niekam zaznamenať, ale môžete si v nej robiť napríklad aj nákupné zoznamy. V praxi ju využije každý z nás, preto je výborné, že je k dispozícii zdarma.

Vaše poznámky budú ukladané vo forme digitálnych papierikov, ktoré môžete rôznymi spôsobmi upravovať. Dá sa meniť ich farba, umiestnenie, ale môžete využiť aj funkcie ako nastavenie pripomienok pre dôležitejšie úlohy.

HelloSign (Web, Android, iOS)

Potrebujete v práci pravidelne podpisovať dokumenty, ktoré vám prichádzajú v elektronickej forme? Existuje aj lepší spôsob, ako papier tlačiť, podpísať ručne, skenovať a poslať späť.

Aplikácia HelloSign vám umožní podpisovať dokumenty prostredníctvom niekoľkých kliknutí. Na nastavenie podpisu potrebujete v mobilnej aplikácii zadať svoj podpis, prípadne môžete iba napísať svoje meno a HelloSign vám podpis automaticky vygeneruje. Potom vám už ostáva iba klikať na polia v dokumente, kam podpis chcete umiestniť.

K funkciám tejto aplikácie síce máte prístup aj zadarmo, ale v obmedzenom režime. Ak nechcete platiť, môžete podpísať 3 dokumenty mesačne.

Ak sa rozhodnete zaplatiť $15/mesiac, bude tento počet neobmedzený a budete si môcť vytvoriť aj šablónu dokumentu na podpisovanie. Vďaka tomu nebudete musieť vo Worde vytvárať nový dokument vždy, keď budete od niekoho potrebovať podpis.

Pixlr (Web, Android, iOS)

Áno, Photoshop ostáva kráľom programov na prácu s grafikou, ale pre mnohých je zbytočne komplikovaný a drahý. Ak potrebujete program, v ktorom sa dajú rýchlo a jednoducho zvládnuť základné úpravy obrázkov, Pixlr môže byť správnou voľbou.

Môžete v ňom orezávať obrázky, meniť svetlosť, odstraňovať nedokonalosti, rozmazávať text, alebo pridávať vysvetlivky do vašej grafiky. Asi najlepšie na tomto programe je, že ako jeden z mála je dostupný aj na online cez web, ale môžete ho používať aj ako aplikáciu v mobile.

Pixlr je dostupný v dvoch verziách – neplatenej a Pixlr Pro. Mesačný poplatok je $5 a výhody, ku ktorým získate prístup, spočívajú v širšom výbere funkcií. Ak sa rozhodnete za program platiť, budete môcť upravovať grafiku vo vrstvách, uvidíte históriu úprav a program vám ponúkne rôzne pokročilé funkcie, ktoré sú z veľkej časti podobné Photoshopu.

Todoist (Web, Android, iOS, Windows)

Todoist je aplikácia, ktorá funguje podobne ako appky merajúce počet krokov, lenže v oblasti produktivity v práci.

Vy si zadávate úlohy a pri každom splnení získate body. Tieto body sa vám postupne sčítavajú a aplikácia vás každý deň motivuje k splneniu cieľov, robí priemery za dni, týždne aj mesiace a ukazuje vám, ako sa miera vašej produktivity v čase mení. Výsledky môžete sledovať vo forme číselných údajov, ale aj na zaujímavých grafoch.

Okrem minulosti vám ponúkne aj pohľad do budúcnosti, ktorý aplikácia vytvára, keď do nej zadávate úlohy na najbližšie dni. V prehľadnom zozname úloh môžete skontrolovať, čo vás čaká počas najbližšieho dňa alebo týždňa. Pre náročnejších používateľov môže byť lákavá aj funkcia vytvárania projektov, ktoré vám umožnia všetko držať v prehľadnom stave.

Bez platenia máte prístup k neobmedzenému množstvu úloh a 80 aktívnym projektom, ale máte aj možnosť zaplatiť $29 na rok. Vďaka tomu získate možnosť pridania až 200 projektov, označovania štítkami, pridávania pripomienok, alebo komentárov.

Pocket (Web, Android, iOS)

Určite to poznáte. Zaujme vás nejaký web alebo konkrétny článok a chcete sa k nemu vrátiť neskôr. Namiesto toho, aby ste si museli link prácne kopírovať a ukladať niekde v poznámkovom bloku, stačí si tento článok uložiť v aplikácii Pocket. Viete si tu záložky tiež triediť, stačí ak článkom pridáte štítok „články“ alebo fotkám „fotky“.

Dá sa tiež povedať, že Pocket je aj offline čítačkou, keďže uložený web tu viete čítať bez akýchkoľvek rušivých elementov. Taktiež môžete text počúvať.

A čo cena? Služba je zdarma, pokiaľ si zakúpite premium verziu za 4,49€ mesačne, nástroj bude bez reklám, s trvalým archívom webstránok, rozšíreným vyhľadávaním či prémiovými fontmi.

Google Drive (Web, Android, iOS, Windows)

S touto službou sa už iste stretlo mnoho z vás. Drive nie je nič iné ako cloudové úložisko od spoločnosti Google. Môžete tu súbory nielen ukladať, ale ich aj upravovať či zdieľať s ostatnými členmi vášho tímu.

Keďže ide o cloud, dokumenty nemusíte medzi zariadeniami prenášať na nosičoch – pokiaľ si sem z PC uložíte textový dokument, pohodlne si ho neskôr môžete prezerať aj na mobile či tablete.

Google Drive vo free verzii ponúka 15 GB úložného priestoru, no už od 1,99 USD mesačne môžete využívať kapacitu až 100 GB.

Komentáre