Ako sa naučiť (nielen) anglicky?

Aj vy patríte medzi tých, ktorí majú problém osvojiť si nejaký cudzí jazyk? Nie ste sami. Štúdium nového jazyka je veľakrát náročná cesta, čo platilo aj v mojom prípade.

Cudzie jazyky v škole ma nebavili a aj napriek snahe som sa v nich nedokázal posunúť ďalej. Cudzí jazyk, konkrétne angličtinu, som sa následne učil sám, no stále to nebolo ono. Pred viac než rokom som narazil na online výučbu s názvom Online Jazyky, čo úplne zmenilo môj pohľad na učenie sa cudzích jazykov.

Proces výučby je profesionálny a hravý zároveň, čiže táto online výuka vás len tak ľahko neomrzí. Je to efektívny spôsob, ako sa naučiť anglicky, taliansky či španielsky jednoducho a z pohodlia obývačky.

V čom sú Online Jazyky iné? A prečo si vybrať práve tento systém?

V tomto článku som spísal moje skúsenosti, takže verím, že to pre vás bude užitočná recenzia.

Zľava 25% len do 9. septembra 2021.

Stačí použiť zľavový kód "OPRAVDUZACNU2021"

O platforme OnlineJazyky

Tím projektu sa výuke jazykov venuje už od roku 1998. Lektori systém navrhli a vypracovali tak, aby človeka nenudil, čiže bol zábavný a motivoval k ďalšiemu vzdelávaniu sa.

K dispozícii je 6 svetových jazykov, takže okrem angličtiny sa cez túto platformu dokážete naučiť aj nemčinu, španielčinu, francúzštinu, taliančinu a ruštinu. Vybrať si môžete z viacerých kurzov a to podľa obtiažnosti (napr. angličtina od A1 až po C2).

OnlineJazyky

Konkrétny kurz je potom rozdelení do viacerých lekcií, v ktorých sa učíte slovíčka, výslovnosť a robíte rôzne cvičenia. Nové slovíčka si viete zároveň stiahnuť buď ako zoznam, audio či vo forme obľúbených kartičiek.

Medzi metódy výuky patrí aj skladanie viet z dopredu zadaných slov, lúštenie krížoviek, doplňovanie súvetí, priraďovanie slov do prázdnych miest či počúvanie slovíčok a nahrávanie vlastnej výslovnosti.

Vyhodnotenie cvičení prebieha do minúty, takže na rozdiel od klasických učebníc máte ihneď k dispozícii spätnú väzbu a viete, čo treba ešte zlepšiť.

Študovať môžete nielen pomocou počítača, ale tiež mobilu či tabletu, nakoľko je k dispozícii intuitívna aplikácia (viac o nej nižšie).

Lekcia zdarma

Veľkou výhodou je, že si tento systém môžete vyskúšať úplne zdarma a nezáväzne. K dispozícii je lekcia zdarma, stačí si zvoliť jazyk a kurz (viď nižšie), v ďalšom kroku zadať svoj e-mail a rovno prejsť na výuku.

Jazykový kurz si môžete vyskúšať tu.

Pokiaľ si nie ste istí, akú máte úroveň jazyka, stačí si spraviť vstupný test.

Prehľadná mobilná aplikácia

K dispozícii je aj prehľadná a intuitívna mobilná aplikácia, vďaka ktorej máte svoj kurz neustále k dispozícii, či už v čakárni u lekára, na zástavke alebo pri vylihovaní v posteli. Kompatibilná je s operačným systémom Android aj iOS.

Systém, s ktorým sa môžete rozprávať

Prekvapilo ma, že sa s touto platformou môžem dokonca rozprávať a trénovať tak výslovnosť. To je jednoducho pecka.

Napríklad pri konkrétnom slovíčku stačí kliknúť na ikonu mikrofónu, slovíčko prečítať a systém následne vyhodnotí vašu výslovnosť. Aj takáto funkcia priam dokonale nahrádza osobné lekcie s lektorom.

Neváhajte si vyskúšať lekciu zdarma :)

Konverzačný klub a lekcie cez Skype

To, že Online Jazyky sú naozaj prepracovaný systém výučby, potvrdzujú aj ďalšie funkcie ako je konverzačný klub či možnosť lekcií cez Skype.

Jednoducho si vyberiete z desiatok termínov podľa svojej jazykovej úrovne a pripojíte sa do miestnosti, v ktorej bude vaša konverzácia prebiehať. Okrem toho si môžete dohodnúť skype lekciu s lektorom, ktorý vám pomôže prekonať strach z konverzácie.

Certifikát

Po ukončení online výučby dokonca dostanete certifikát, ktorý viete využiť aj pri pracovných pohovoroch.

Recenzie na kurz

Recenzie na Online Jazyky sú viac než dobré, čo potvrdzujú aj hodnotenia na Heureke (viď nižšie). K dnešnému dňu má spoločnosť stovky tisíc užívateľov nielen v Česku a na Slovensku, ale napr. aj v Španielsku.

A na koniec to najlepšie – garancia vrátenia peňazí. Pokiaľ vám kurz nebude sedieť, môžete si do 14 dní nechať vrátiť peniaze.

Zľava 25% len do 9. septembra 2021.

Stačí použiť zľavový kód "OPRAVDUZACNU2021"

Zhrnutie (plusy a mínusy)

Lektori z OnlineJazyky si dobre uvedomujú, že učenie musí človeka baviť, pretože ak ho začnú lekcie nudiť, len ťažko bude v štúdiu pokračovať. Celý systém výuky je kvalitne, zábavne a prehľadne spracovaný a udrží si vašu pozornosť. Na záver som zhrnul prehľad plusov, ako aj možných mínusov tohto systému:

Plusy:

 • Skúšobná verzia zdarma
 • Denne postačí 20 minút učenia sa
 • Doživotný prístup ku kurzom
 • Prehľadná mobilná aplikácia
 • Po ukončení získate certifikát
 • Možnosť učiť sa odkiaľkoľvek (netreba nikam dochádzať)
 • Trénovanie výslovnosti
 • Zábavný prístup k vzdelávaniu
 • Moderné techniky výuky
 • Motivačné videá
 • Množstvo študijných materiálov na stiahnutie
 • Vyhodnotenie a štatistiky
 • 14-dňová garancia vrátenia peňazí

Mínusy

 • Štúdium si vyžaduje čas
 • Kurz je k dispozícii online (pripojenie na internet)

Zaujala vás táto platforma? Vyskúšajte si lekciu zdarma.

Zľava 25% len do 9. septembra 2021.

Stačí použiť zľavový kód "OPRAVDUZACNU2021"

Komentáre