Zarobením milióna či miliardy to nekončí, tvrdí známy miliónár

podnikateľ James Altucher
James Altucher (businessinside.com)

James Altucher je známy americký podnikateľ, ktorý založil desiatky firiem. Niektoré zbankrotovali, iné predal za milióny.

V podcaste s názvom “So Money” uviedol, že čistá hodnota jeho majetku je 8 číselná. Ako však pokračoval, číslo na jeho bankovom účte nie je žiadnym ospravedlním pre to, aby sa prestal aktívne rozvíjať a osobnostne rásť.

„V najhoršom prípade vás peniaze môžu prinútiť myslieť si, že vaša práca, vaša misia je naplnená. Keď som prvýkrát predal firmu, myslel som si, že všetko, čo som sa doteraz potreboval naučiť, slúžilo k tomu, aby som zarobil tieto peniaze. V tom momente som si myslel, že sa nepotrebujem stať zdravším a nemusím mať lepších priateľov, pretože teraz za mnou prídu ľudia kvôli peniazom. Že už nepotrebujem byť kreatívny, pretože som kreatívny bol a zarobilo mi to peniaze“, uviedol v podcaste Altucher.

Ako dodal, takýto štýl myslenia bol nesprávny a vo chvíli, keď začal veriť, že dosiahol finančný vrchol, stratil všetko.

Objavovanie nových vecí a rast človeka je neprestajnom prácou, až kým nezomrieme. Pokiaľ sa zatavíte a poviete si, že už máte dosť, prichádzate o kreativitu, priateľov či zmysel života.

Altucher hovorí: Vnímajte peniaze ako vedľajší účinok, nič iné. Je to spôsob, ako zaplatiť účty. Samozrejme, dokážu vám priniesť slobodu, ale nie sú liekom na všetky vaše problémy a v osobnom či profesijnom živote vás neposunú o krok ďalej, pokiaľ do toho nevložíte svoje úsilie.

Kto je James Altucher?

Americký podnikateľ, podcaster, autor viacerých bestsellerov a investor s rizikovým kapitálom.

Začínal tvorbou webových stránok, pričom v tom čase pracoval pre televíziu HBO. V roku 1998 predal svoju firmu Reset Inc. za 15 miliónov dolárov a tento kapitál použil na financovanie rôznych startupov. Za pár rokov prišiel o všetko a začínal znova. Celkovo mu zbankrotovalo 17 firiem, no vždy sa oprášil a začal znova.

Ako tvrdí, ľudia by sa mali naučiť zlyhávať a poučiť sa zo svojich chýb.

Komentáre