Miliardár Jeff Bezos: Týmto spôsobom som prijal tie najlepšie rozhodnutia

Jeff Bezos (Flickr)

Podľa rebríčka Bloomberg Billionaires Index je hodnota majetku Jeffa Bezosa viac ako 200 miliárd dolárov a aktuálne je tak druhým najbohatším človekom na svete.

Na špicu najbohatších ľudí ho vyniesol úspech jeho spoločnosti Amazon. Keď sa Bezos spätne pozerá na neuveriteľný rast jeho spoločnosti, uvedomuje si, že tie najlepšie rozhodnutia prijal rovnakým spôsobom.

„Všetky moje najlepšie rozhodnutia v biznise a v živote boli urobené srdcom, intuíciou, gurážou – nie analýzou,“ povedal Bezos počas rozhovoru v Economic Club Washington DC v roku 2018.

Jeff Bezos (Flickr)

„Keď máte možnosť rozhodnúť sa pomocou analýzy, mali by ste tak urobiť, ale v živote sa časom ukáže, že vaše najdôležitejšie rozhodnutia ste vždy prijali s inštinktom, intuíciou, vkusom a srdcom,“ dodáva miliardár.

Ako Bezos napísal v roku 2018 v liste pre akcionárov, bez intuície by Amazon prišiel o „veľké objavy“, ktoré viedli k úspechu tejto spoločnosti. Napríklad rozhodnutie uprednostniť Amazon Prime bolo v konečnom dôsledku založené na intuícii, priznal počas jedného z galavečerov Bezos. „Nebol tu jediný finančne zdatný človek, ktorý by podporil rozhodnutie spustiť projekt Amazon Prime. Nula. Každá tabuľka ukazovala, že to bude katastrofa,“ povedal na galavečere v roku 2018 Bezos.

Ako sa ale ukazuje, toto intuitívne rozhodnutie bolo obrovským úspechom. Amazon Prime má už viac ako 200 miliónov predplatiteľov a služba generuje miliardové tržby.

Podľa informácií cnbc.com

Komentáre