Majú milióny, no deťom nenechajú nič. Prečo?

Daniel Craig (Wikimedia)

Ak by ste na účte mali desiatky miliónov dolárov a niekto sa vás opýta, či ich prenecháte svojim deťom, zrejme by ste bez váhania odpovedali ÁNO. Mnoho milionárov a miliardárov sa na to ale pozerá inak.

Herec Daniel Craig, ktorý patrí k najlepšie plateným hercom, nemá v pláne zdielať s deťmi svoje zarobené milióny. „Neexistuje staré príslovie, že ak zomrieš ako bohatý človek, zlyháš?“ uviedol Craig v jednom z rozhovorov.

Ako hovorí, považuje za „nechutné“ nechať dedičom obrovské množstvo peňazí. Slávny herec má dve deti, 29-ročnú a 2-ročnú dcéru a jeho manželka, herečka Rachel Weisz, má dospievajúceho syna. „Mojou filozofiou je zbaviť sa toho alebo to dať preč, kým odídete,” povedal Craig.

Aj slávny investor Warren Buffett, ktorého hodnota majetku presahuje hranicu 100 miliárd dolárov, nedávno zopakoval svoje dlhodobé presvedčenie, že jeho bohatstvo by bolo lepšie minúť na filantropické účely, než ho dať do investičných portfólií svojich detí.

Hudobník Sting sa v roku 2014 pre Daily Mail vyjadril, že jeho deti nezdedia ani cent. „Povedal som im, že veľa peňazí nezostane, pretože ich s manželkou míňame,“ uviedol Sting. „Musia pracovať. Všetky moje deti to vedia a málokedy ma o niečo požiadajú, čo si veľmi vážim,“ dodal slávny hudobník.

„Samozrejme, ak by mali problémy, pomohol by som im, ale v skutočnosti som to nikdy nemusel robiť. Majú pracovnú morálku, vďaka ktorej chcú uspieť na základe vlastných zásluh,“ povedal v rozhovore Sting.

Do tejto skupiny milionárov patrí aj známy porotca talentovej show Simon Cowell, ktorý chce väčšinu zo svojho majetku (odhadovaná hodnota 550 miliónov dolárov) venovať na filantropické účely. Ako uviedol pre The Mirror, „neverí v odovzdávanie majetku z jednej generácie na druhú.“

Samozrejme, títo ľudia svoje deti nadovšetko milujú, no uvedomujú si, že prenechaním miliónového majetku v nich nepodnietia žiadnu motiváciu a pracovnú morálku. Vedia, aký je to pocit vybudovať niečo od nuly a chcú túto radosť z výhry dopriať aj svojim deťom.

Komentáre