Milionári hovoria o 5 chybách, ktoré bohatí ľudia nerobia

V CNBC vyspovedali niekoľkých milionárov s otázkou, čomu sa v prvom rade vyvarovať, aby sme dosiahli naše ciele. Inšpirujte sa ich odpoveďami a vyhnite sa nasledovným chybám.

Negatívny postoj

„Ak do mojej firmy najímam zamestnanca, prípadne hľadám obchodného partnera, vždy si všímam jednu vec, a to pozitívny prístup,“ hovorí milionárka Barbara Corcoran, zakladateľka spoločnosti The Corcoran Group.

„Myslela som si, že dokážem zmeniť niekoho s negatívnym prístupom, no neskôr som týchto ľudí musela vyhodiť. Jeden negatívny človek dokáže zložiť celý tím na kolená, aj keď je v ňom 10 pozitívnych členov. Nič a nikto sa nepostaví do cesty tomu, kto povie „Dokážeme to“. Aj v ťažkých časoch musíte byť schopní oklepať sa a naďalej si udržať pozitívny prístup, nech sa deje čokoľvek,“ dodáva známa milionárka.

Barbara Corcoran (businessinsider.com)

Pridlhé premýšľanie nad rozhodnutiami

„Ak dokážete uplatniť pravidlo 40/70, budete úspešní vo všetkom, čoho sa dotknete. Pred niekoľkými rokmi som si osvojil cenný princíp generála Colina Powella, ktorý povedal: Potrebuješ 40 % – 70 % informácií k tomu, aby si dokázal učiniť rozhodnutie,“ hovorí Shaun Rawls, zakladateľ a CEO spoločnosti Rawls Consulting.

„Ak budete vyžadovať každý detail, premeškáte mnoho možností. Tak čo robiť v prípade, ak o množstve informácií neviete? Verte si, urobte nejaké rozhodnutie a hlavne pokračujte ďalej. Efektívne vedenie firmy je zmesou vedomostí a skúseností. Vaša schopnosť robiť rozhodnutia bez informácií bude často jednou z vašich najcennejších hodnotových ponúk.“

Žiadny úsmev

„Sila úsmevu sa podceňuje. Príjemný, úprimný úsmev okamžite vytvorí dôveru, ktorá je základným kameňom každej obchodnej transakcie. Nielenže úsmev pridá pozitívny náboj a energiu vášmu výrazu, no vďaka nemu budete pre ľudí vyzerať prístupnejšie,“ hovorí Holly Parker, zakladateľka a CEO spoločnosti The Holly Parker s tržbami viac ako 8 miliónov dolárov.

„Ľudia chcú robiť biznis s tými, ktorých majú radi, s ktorými sa dokážu spojiť a cítia sa pri nich príjemne. Nepretvarujte sa, pretože čím viac ste úprimní a na nič sa nehráte, tým väčší dojem urobíte. Štúdie okrem toho zistili, že usmievanie sa vás robí šťastnejšími, zdravšími a ste kreatívnejší. Čo je ale na tom najlepšie? Nič to nestojí, úsmev je zadarmo.“

Zameranie sa na viacero vecí naraz

„Vyberte si jednu vec, ktorá vás napĺňa a urobte ju lepšie než ktokoľvek iný. Veľa ľudí má cez 1000 skvelých nápadov, no nikdy na žiadnom nezačnú pracovať. Namiesto toho sa budú starať do biznisu niekoho iného,“ hovorí James Daily, spoluzakladateľ Daily Law Group.

„Ak napríklad nie ste právnik, netvárte sa, že ním ste. Ostaňte na svojej cestičke a pridajte sa k skúseným profesionálom. Podpisujte kontrakty a formujte vašu spoločnosť správnym spôsobom. Ak to stojí za to robiť, tak to robte správne.

Raz som opustil spoločnosť preto, lebo zakladateľa oveľa viac zaujímal jeho ďalší nápad ako úspech firmy. Preto, že sníval o nových vynálezoch, doslova vyhladoval svoju firmu o zdroje a nevenoval jej pozornosť. V konečnom dôsledku sme stratili mnoho zlomových príležitostí,“ hovorí Daily.

James Daily

Nezapisovanie si dôležitých udalostí

„Ako podnikateľ sa držím jedného pravidla, vďaka ktorému veci dokončím. Rozvrhnem si a organizujem každú vec, ku ktorej som nejako zaviazaný. Môže to znieť ako nezmysel, no väčšina ľudí to nedokáže,“ hovorí Dennis Najjar, spoluzakladateľ služby AccountingDepartment.com.

„Ak sa dokážete dostať do rytmu a budete si vedieť priraďovať úlohy a schôdzky v kalendári, už nikdy vám nebude robiť problém spomenúť si na všetky tie veci, ktoré ste zabudli o 3 ráno.“

Podľa informácií cnbc.com

Komentáre