Najluxusnejšie nehnuteľnosti sveta za rok 2015 (1/3)

Bohatí ľudia sa radi chvália svojimi peniazmi a to v mnohých ohľadoch. Jedným zo spôsobov je investovať  do svojich príbytkov, ale i rôznych iných nehnuteľností a reinvestovaním ďalej využívať tieto peniaze na obnovu nehnuteľností. Napríklad sám Will Smith kúpil dom v Calabasas v Kalifornii za 20 miliónov dolárov. Pýtate sa, čo robí toto sídlo prehnane drahým?  Má golfové i basketbalové ihrisko.

Ľudia s peniazmi sa v prvom rade zameriavajú na veľkosť a možnosti, ktoré im daná nehnuteľnosť ponúka. Väčšina luxusných domov má na dnešnom trhu taký luxus ako je napríklad krásny rozhľad, kúpeľňu s vyhrievanou podlahou, súkromné vrtuľníky, vinice a v neposlednom rade i viacpodlažné garáže.

Toto netradičné vybavenie luxusných domov má dôležitý účel a to prilákať kupcov. Nejeden z vás by chcel napríklad večerať s priateľmi vo svojej vlastnej vínnej pivnici, taktiež nadšenci luxusných automobilov kladú dôraz na automatickú garáž pri kúpe nehnuteľnosti. Medzi ostatné aspekty pri výbere luxusného domu patria kvalita ovzdušia, dlhšie príjazdové cesty, viacúčelové miestnosti  a mnoho iného.

Poďme sa pozrieť na ti najluxusnejšie nehnuteľnosti sveta za rok 2015 v našom trojdielnom seriáli. Tu je prvá časť.

One Beacon Court

one_beacon_court

Vlastní ju miliardár a guru hedžového fondu Steven Cohen. Bola uvedená  na predaj už v roku 2014, lenže sa ju nepodarilo predať. V tomto roku bol majiteľ nútený  znížiť cenu zo 110 miliónov dolárov na 82 miliónov dolárov a predaj zveril aukčnej sieni Sotheby International Realty.

Táto nehnuteľnosť má rozlohu 9000 m² a z veľkej časti je z nerezovej ocele, z Angrieho dreva a má javorové podlahy. Rozprestierajú sa tu dve priľahlé steny vyplnené obrovskými oknami s výhľadom na Central Park, bledá izba, kuchyňa, ktorú by mohol závidieť i sám majster Gordon Ramsey. Bezpečnostné systémy s vykurovaním sú atypicky umiestnené v hornej časti stien a navyše sa v každej izbe o vás starajú dvaja pracovníci.

432 Park Avenue Penthouse

park-avenue-penthouse

Najvyššia obytná veža na západnej pologuli, ktorá je situovaná na 56. a 57. ulici v New Yorku. Nachádza sa priamo v jednom z najdrahších obydlí na svete- 432 Park Avenue Penthouse. Rozsiahly luxus o rozlohe 8 255 m², ktorého súčasťou sú vykurované podlahy, vínna pivnica, riadené klímy, okná o výmere 10 m² a taktiež i súkromné zariadenia ako je reštaurácia, posilňovňa, masážne terapie. Samozrejmosťou je i výhľad na Central Park a New York, ktorý je na nezaplatenie.

Le Palais Royal

palais_royal

Nehnuteľnosť na 4 akroch pôdy o výmere 60 000 m² sa nachádza na Floride. Požadovaná cena nehnuteľnosti je vyčíslená na 139 miliónov dolárov. Má 11 spální a 17 kúpeľní. Je tu vybavenie ako podzemná garáž pre 30 automobilov, prístav pre vlastné jachty, prvé súkromné divadlo IMAX, vlastné zabezpečenie, hudobný audio systém, kompletná zvuková izolácia a bazén zaberajúci nekonečných 4 500 m². Zámok, inšpirovaný francúzskym štýlom má slávnostné mramorové schodisko za 2 milióny dolárov. Týmto rokom je vo finálnych fázach výstavby.

Pumpkin Key

pumpkin-key

Vlastniť súkromný ostrov je jednou z najväčších a azda i posledných mét, ktoré chcú bohatí dosiahnuť po nákupe od rôznych vynálezov súčasnej doby až po jachty. Ostrov nazývaný Pumpkin Key  sa nachádza na Floride a len tri míle od brehu je Severná Amerika. Vrtuľníkom to máte na skok do Miami (10 minút), prípadne plavba loďou vám zaberie 50 minút.

Poskytuje také luxusné možnosti ako je rozsiahly prístav pre množstvo jácht, samozrejme tam nechýbajú súkromné pláže, ani tenisové kurty, ktoré tiež slúžia ako pristávacie plochy pre vrtuľníky. Rozprestiera sa na  26 akroch pôdy, z čoho výstavná, respektíve obytná plocha zaberá 5 000 m². Táto investícia vás môže vyjsť na 110 miliónov dolárov.

Komentáre