Naplánujte si Adelaide

Už vás nebaví Európa ani Amerika? A čo tak zavítať do Austrálie! Vybrala som pre vás netradičné mesto plné vášne. Adelaide. Miesto, kde to žije, miesto, kde budete počuť tep ulíc a budete ho chcieť zažiť na vlastnej koži. Je čas vyvetrať vaše peňaženky.

Adelaide je centrom diania. Ak milujete luxusné večierky, festivaly a ste odborníkom na kvalitné vína, tu si prídete na svoje. Určite navštívte German Village of Hahndorf a Barossa Valley, kde dozrievajú svetovo preslávené austrálske vína.

Toto pokušenie nazývané Adelaide sa nachádza v Južnej Austrálii a je piatym najväčším mestom Austrálie. Ak milujete slnko a vlny, potom je Austrália pre vás namieru ušitá. Nie nadarmo sa hovorí, že je rajom surferov. Svoju kvalitnú luxusnú drahú obuv môžete vymeniť za kvalitné dosky a oddať sa vlnám a vetru vo vlasoch.

Ak budete mať chuť izolovať sa od ostatných, Austrália vás prichýli. Vďaka svojej izolovanej polohe vám zaručí, že nestretnete businessmana na tej istej pláže, na ktorej budete ležať vy.

Práve Adelaide je útočiskom milionárov z celého sveta. Nájdu tu príjemný oddych, zábavu i bohaté kultúrne vyžitie, ktoré majú na dosah.

Ak by ste chceli zostať dlhšie hore ako kedykoľvek inokedy, mali by ste siahnuť po šálke kávy v kaviarni Viscous Coffee, ktorá obsahuje 80-krát viac kofeínu ako klasické esspreso. Majiteľ kaviarne už pred jej vstupom varuje, že kávu treba piť postupne v priebehu 3 až 5 hodín.

Určite by ste mali vidieť:

Glenelg – predmestie divočiny. Ak vás láka pobrežie s nekonečným bielym pieskom, tak ste na správnom mieste. Bary na každom rohu spríjemnia váš pobyt na pláži. A ak sa na Vás usmeje šťastie, uvidíte aj delfíny. Ak podľahnete čaru hudby a dobrej nálady, mali by ste zavítať na Jetty Road. Počká si tu na vás rušný život.

Polostrov Fleurieu – jednou z najobľúbenejších destinácií tohto regiónu je čarovný polostrov Fleurieu, ktorého pláže sa nachádzajú menej ako hodinu jazdy od centra mesta. Victor Harbour je vyhľadávaným miestom pozdĺž tohto prenikavého polostrova. Fleurieu vás navyše ohúri skvelým domácim jedlom.

Ak ste srdcom umelec, určite vás zaujme aj Galéria umenia Južnej Austrálie Amanda Slater. Elegantná viktoriánska budova sa pýši svojou históriou. Bola založená v roku 1881 a určuje tón pre významné diela.  Zbierka prechádza všetky médiá, od sochárstva, maľby, textilu, kovoobrábania a fotografií k keramike, klenotom a nábytkom.

Ak preferujete leňošenie na pláži s drinkom v ruke, potom neváhajte navštíviť

HENLEY BEACH

weekendnotes.com

SEMAPHORE BEACH

southaustralia.com

MOANA BEACH

australiaswims.com.au

Aby vaše rozhodnutie bolo jednoduchšie, vybrala som vám jedno z najkrajších ubytovaní v Adelaide – Stamford Plaza Adelaide.  Posúďte sami ;)

Komentáre