Návod v 80-ročnej knihe prezrádza, ako premeniť túžbu na peniaze

Napoleon Hill v roku 1937 publikoval jednu z najpredávanejších kníh na tému úspech – Mysli a zbohatni.

V knihe, ktorá vznikala viac ako 20 rokov, Hill zanalyzoval cez 500 úspešných ľudí vrátane mien ako Thomas Edison, Henry Ford či Alexander Graham Bell. Autor knihy týchto ľudí vyspovedal a tiež pozoroval, ako sa správajú a ako myslia.

Ak ste knihu čítali, zrejme ste natrafili na dôležitý návod zložený zo šiestich krokov, ktorý prezrádza, ako našu túžbu po bohatstve premeniť na finančný ekvivalent. Tu je spomínaných 6 krokov:

1. V mysli si zafixujte presnú sumu peňazí, ktorú chcete získať. Nestačí si iba povedať „chcem mať veľa peňazí“. Čo sa týka množstva, musíte byť veľmi konkrétny.

2. V kroku č. 2 si ujasnite, čo za túto sumu peňazí chcete ponúknuť – musíte si uvedomiť, že neexistuje niečo za nič.

3. Po tretie – stanovte si presný dátum, do ktorého chcete tieto peniaze získať.

4. Vytvorte si určitý plán, ako sa dopracovať k vytúženému cieľu. S jeho uskutočnením začnite okamžite, bez ohľadu na to, či ste alebo nie ste pripravení.

5. Napíšte si stručné vyhlásenie o množstve peňazí, ktoré mate v úmysle získať, čas, do ktorého chcete peniaze nadobudnúť a taktiež opíšte protihodnotu, ktorú za tieto peniaze chcete poskytnúť.

6. Dvakrát denne si toto vyhlásenie prečítajte nahlas, raz tesne pred spaním a raz v dopoludňajších hodinách. Zároveň, ako ho budete čítať, si musíte predstaviť a musíte silno veriť, že už tieto peniaze máte.

Knihu “Mysli a Zbohatni” si môžeš kúpiť tu.

Komentáre